DANIŞMA KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI

Gündem 17 Nisan 2019 15:59
Videoyu Aç DANIŞMA KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI
A
a

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığındaki Düzce Üniversitesi Danışma Kurulu ilk toplantısını iç ve dış paydaşlarının katılımıyla yaptı. Rektör Nigar Demircan Çakar, Danışma Meclisi’nin oluşturulduğunu belirterek, istişare kültürünü arttırmak istediklerini ifade etti.

Düzce Üniversitesi Danışma Kurulu 1. toplantısı Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı başkanlığında yapıldı. Toplantıya; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Baro Başkanı Av. Azade Ay, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Senato Üyeleri ve Düzce’deki kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, şehir üniversite iletişimini artırmak için Yükseköğretim Kurulu’nun danışma kurulları kurulması için süreç başlattığını belirterek, yönerge oluşturduklarını ve Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Danışma Meclisi’nin oluşturulduğunu söyledi.

Üniversite sanayi işbirliğinin hayal olmaktan çıktığını, sağlık konusunda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, çevre konusunda ise Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı alanında katma değerli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Çakar, üniversitenin kendi markalarını oluşturduğuna dikkat çekti. Patent  buluş bildirim sayısını 10 kata çıkardıklarını, kapalı alan sayısını önemli oranda artırdıklarını söyleyen Çakar, istişare kültürünü artırmak istediklerini dillendirdi.

Programda konuşan Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, üniversitenin kuruluşundan bugüne hızlı bir ilerleme ve atılım içinde olduğunu ifade etti. Üniversiteleri özgür düşüncenin olduğu cesur kurumlar şeklinde nitelendiren Vekil Yılmaz, üniversitenin şehre değer kattığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ise kamu-üniversite iş birliğinin sağlandığını, bağımlılık, göç ve uluslararası öğrenciler gibi birçok konuda birlikte çalışıldığına vurgu yaptı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri