DALGAKIRANLARIN YERİ BELLİ OLDU

Gündem 8 Ağustos 2018 12:12
Videoyu Aç DALGAKIRANLARIN YERİ BELLİ OLDU
A
a

Yatay mahmuzlar için çalışmalar hızlandı. Akçakoca sahilinde kıyı erozyonunun önüne geçmek için yapılacak yatay mahmuzlar (dalgakıran) için kente gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri çeşitli incelemelerde bulundu. Akçakoca Balıkçı Barınağı, Kadınlar Plajı ve Döngelli Deresi mevkiinde kıyıya paralel bir şekilde yapılacak yatay mahmuzlarla dalgaların büyük ölçüde engellenmesi hedefleniyor.

Karasu, Ereğli gibi bölgelerde olan ve Akçakoca’ya da yapılması planlanan sahil kıyı mahmuzlarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Akçakoca kumsallarını ve falezlerini koruması için yapım kararı alınan mahmuzlar diğer adıyla dalgakıranlar için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri bir kez daha Akçakoca’ya geldi. Bakanlık yetkilileri, Karasu ve Ereğli’den gelen bazı kurum çalışanlarıyla birlikte yapılması düşünülen noktalarda incelemelerde bulundu. Sahilde poyrazın etkisinden oluşan dalgaları engellemek için Karasu ve Ereğli’deki çalışmaların aynısının yapılmasının amaçlandığı proje çerçevesinde mahmuzların Akçakoca Balıkçı Barınağı’nın doğusu, Kadınlar Plajı ve Döngelli Deresi çıkışına konuşlandırılacağı öğrenildi. Çalışmalara destek vermek için Akçakoca’ya gelen Karasu ve Ereğli liman başkanları detaylı araştırma yapmayı da unutmadı.

Noktalarda incelemelerde bulunduk”
Karasu Liman Başkanı Ahmet Akalan, çalışmalar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Akçakoca sahillerine yapılacak olan ve yapım işi Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan mahmuzlar projesiyle ilgili olarak kurumlar görüşünü oluşturup bakanlığa ileteceğiz. Bu nedenle Akçakoca Kadınlar Plajı önünde bir, Balıkçı Barınağı doğusunda kıyıdan 90 metre açıkta beş adet, Orhanlı ve Döngelli Deresi çıkışlarında ise sağlı-sollu 40 metrelik  dolgu yapımı alanlarında incelemede bulunduk.“  

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri