CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İZMİR'DE DEPREM BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

Gündem 1 Kasım 2020 16:12
Videoyu Aç CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İZMİR'DE DEPREM BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ
A
a

Düzce Valiliği, İzmir Depremi’nin ardından afetzedelere yardım göndermek isteyen Düzceli yardımseverler için bir duyuru yayımladı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'deki deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bölgeyi ziyaret etti.

Deprem bölgesi için yurt genelinde olduğu gibi Düzce’de de yardım seferberliği başlatıldı.
İzmir’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından vakit kaybetmeden 9 arama kurtarma aracı, 49 arama kurtarma personeli, 1 UMKE, 1 ambulans ve 6 sağlık personelini bölgeye gönderen Düzce Valiliği, depremzedelere yardım göndermek isteyen Düzceliler için bir duyuru yayımladı.
Bölgedeki yaraların sarılması için yardım göndermek isteyenlerin ulaşabilecekleri noktalar belirlendi. Buna göre; yardımların kabul ve koordinasyonu için, İl Merkezinde Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçelerde kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Düzceli yardımseverlerin hizmetinde olacak. Bu noktalara ulaştırılan yardımlar da İzmirli afetzedelere gönderilecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de deprem bölgesini ziyaret etti
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'deki deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bölgeyi ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bornova ilçesinde kriz merkezindeki basın toplantısının ardından, depremin en büyük hasarı verdiği Bayraklı ilçesine geçti.
Mansuroğlu Mahallesi'nde çöken Rıza Bey Apartmanı'nın enkaz alanına giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın yanı sıra arama kurtarma çalışmalarını yürüten kurumların yetkilileri de eşlik etti.
Erdoğan'a, alandan ayrıldığı sırada bazı vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri