CUMAYERİ’NDE “BAHAR BAKIMI” BAŞLADI

İlçe Haber 30 Nisan 2020 15:32
Videoyu Aç CUMAYERİ’NDE “BAHAR BAKIMI” BAŞLADI
A
a

Cumayeri Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte, ilçe merkezinde çalışmalarına hız verdi. “Bahar Bakımı” adı altında yürütülen çalışmalarda, ilçe merkezinde bulunan park, yeşil alan, bağlantılı ara arter yol kenarlarında ve kaldırımlarda ot biçme ve çim biçme çalışmaları sürdürüyor.

Cumayeri Belediyesi, bahar ayının gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte ilçede “Bahar Bakımı” adı altında çalışma başlattı. Belediye ekiplerinin ilçenin dört bir köşesinde yürüttüğü çalışmalarda, tüm parklar, bahçeler, yeşil alanlar, kaldırımlar ve orta refüjlerde uzayan yabani otlar biçildi.
Ekipler bir yandan motorlu ot biçme makineleriyle çalışırken, biçilen yabani otlar, ikinci bir ekip tarafından tırmık yardımıyla toplanıyor. Parkların tamamını gezen ekipler, yangın tehlikesi oluşturabilecek boş alanlarda da otları temizliyor.
“CUMAYERİ İLÇEMİZİ YAZ MEVSİMİNE HAZIRLIYORUZ”
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, bahar bakımı ve yaza hazırlık çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, “Daha temiz ve daha yaşanabilir bir Cumayeri için çalışıyoruz. Bir yandan Covid-19 ile mücadele ederken diğer yandan Belediyemizin asli görevlerini aksatmamaya çalışıyoruz. Temizlik İşleri Birimimiz ve Park Bahçeler Ekiplerimiz, ilçe genelindeki yeşil alanlarda çevre düzenleme çalışması gerçekleştirerek bu bölgeleri daha temiz ve düzenli bir hale getiriyoruz. Bu kapsamda, bu alanlarda çevre düzenleme, yabani bitki temizliği, çiçek temizliği, ot biçme ve sulama gibi çalışmalar yürüterek Cumayeri’ni yaz mevsimine hazırlıyoruz.” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri