COVİD-19’LA MÜCADELEDE ÖNEMLİ GELİŞME

Sağlık 21 Haziran 2021 15:28
Videoyu Aç COVİD-19’LA MÜCADELEDE ÖNEMLİ GELİŞME
A
a

Yeni tip koronavirüs tehdidine karşı aşılamanın hızla devam ettiği Düzce’de vatandaşların aşıya olan ilgisi ve sağlık personelinin özverili çalışmalarıyla her 3 kişiden 1’ine en az bir doz aşı uygulaması yapıldı. Hafta sonu il genelinde 5 bin 885 doz aşı uygulaması yapılırken, toplam yapılan aşı dozu sayısı 200 bini geçti.

COVİD-19 salgınının bir tehdit olarak hayatımızdan çıkması için Haziran ayı sonuna kadar 20 yaş üstü tüm vatandaşların aşılanması hedefiyle başlanan aşı seferberliği hızlanarak devam ediyor.
Yurt genelinde yaş sınırlaması olmaksızın SGK kaydı olan tüm işçi ve memurlar ile olmayan 35 yaş üstü vatandaşlar sağlık kuruluşlarında birer birer aşılanırken Düzce’den toplum bağışıklığı için sevindiren haber geldi.
13 Ocak’ta başlayan aşı seferberliğinde geçtiğimiz hafta aşılama atağının başladığı kentte ‘aynı gün randevu, aynı gün aşı’ ve fabrikalarda mobil aşı timleriyle desteklenen çalışmalar neticesinde her 3 kişiden 1’i en az bir doz aşılandı.
Hafta sonu il genelindeki hastanelerde sağlık çalışanları yoğun bir şekilde sırası gelen vatandaşlara aşı uygulamasına devam ederken cumartesi ve pazar günü toplamda 5 bin 885 kişi daha aşılandı. Son yapılanlarla birlikte Düzce’de 1. doz aşısını olanların sayısı 130 bin 268’e, her iki doz aşısı uygulanarak süreçleri tamamlananların sayısı ise 72 bin 288’e yükseldi. Düzce’de uygulanan toplam aşı dozu sayısı da önemli bir eşiği daha aşarak 202 bin 556’ya yükseldi.
Son 15 aydır hayatın her alanında derin değişikliklere sebep olan ölümcül yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede en önemli silah olan aşı seferberliğine vatandaşlar tercihlerine göre Alman BioNTech veya Çinli Sinovac firmalarından tedarik edilen aşılar ile il genelindeki tüm aile sağlığı merkezleri, tüm devlet ve entegre hastaneler ile toplum sağlığı merkezinde devam ediliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri