ÇÖPLER TOPLANDI

Gündem 28 Ağustos 2018 11:12
Videoyu Aç ÇÖPLER TOPLANDI
A
a

Kaynaşlı'ya bağlı Sarıçökek Köyü'nde 15 gündür toplanmayan çöplerle ilgili yaptığımız haber üzerine hem Düzce Valiliği’nden hem de çöp toplama hizmeti veren İl Özel İdaresi’nden peş peşe açıklamalar geldi. Açıklamalarda dün itibariyle çöplerin toplanmaya başladığı bildirildi.

Kaynaşlı'nın Sarıçökek Köyü'nde günlerdir toplanmayan çöpler halkın tepkisine neden olmuştu. 15 gündür evlerin önünde yığılan çöplerin yaydığı koku yüzünden kapı-pencere açamaz hale gelen vatandaşlar, çöp toplama hizmetini veren İl Özel İdaresi'ni göreve çağırmıştı."Sarıçökek'te Çöp Krizi" başlığı ile gündeme getirdiğimiz haberin ardından açıklamalar art arda geldi.

Çöpler toplanmaya başladı”
İlk olarak köylerdeki çöp toplama hizmetinden sorumlu olan İl Özel İdaresi, “İl Özel İdare ekipleri köylerde 27 Ağustos sabahı itibariyle çöp toplama çalışmalarına başladı. Köylerimizde çöpler alınıyor. Hafta sonuna kadar çöpü birikmiş köyümüz kalmayacak.” bilgi notunu paylaştı.

Valilik inceleme başlattı
Haberimiz üzerine inceleme başlatıldığını açıklayan Düzce Valiliği ise incelemeler sonucunda Kaynaşlı Sarıçökek Köyü ve çevresindeki köylerde çöplerin İl Özel İdaresi ekiplerince belirli bir program çerçevesinde toplandığı belirtilerek, “Sarıçökek Köyü ve çevresi 27.08.2018 tarihinde ki toplama programında olup belirtilen tarihte köy çöpleri toplanmıştır.” ifadesi kullanıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri