ÇOĞU ÖĞRENCİ SERVİS OLMADIĞI İÇİN OKULA GİDEMİYOR

Gündem 14 Ekim 2021 12:17
A
a

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir sürenin ardından okullarda 6 Eylül’de yüz yüze başlayan 2021-2022 eğitim öğretim sezonunda, Düzce’de ki bazı köylerde öğrenci servisi sorunu yaşanıyor. Öğrenci servisi hizmeti alamayan köylerde bazı öğrenciler okullarına kendi imkânları ile giderken, bazı öğrenciler ise okula gidemiyor.

6 Eylül’de yüz yüze başlayan 2021 – 2022 eğitim öğretim sezonunda, Düzce’deki bazı köyler taşımalı eğitim sıkıntısı yaşanıyor. Düzce’de nüfusu az ve dağınık olan köylerde ilköğretim öğrencilerinin il ve ilçe gibi daha büyük yerleşim yerlerine günübirlik ulaştırılmasıyla yapılan taşımalı eğitimde yaşanan bu sıkıntının bir an önce giderilmesi bekleniyor.
Taşımalı eğitim sıkıntısının yaşandığı, Kaynaşlı ilçesine bağlı Çakırsayvan ve Samandere köylerinde bazı öğrenciler kilometrelerce uzaklıktaki ilçe merkezinde bulunan okullarına kendi imkânları ile giderken, bazı öğrenciler ise öğrenci servisinin köylerine gelmemesi nedeniyle eğitimden mahrum kalıyor.
Seslerini duyurabilmek için, konu ile ilgili şikâyetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp İhbar Hattına yapan bir öğrenci velisi, Çakırsayvan ve Samandere Köylerinde yaklaşık 30 öğrenci ve ailelerinin taşımalı eğitim hizmetinden yararlanamadıkları gerekçesi ile mağdur olduklarını söyledi.
Konu ile ilgili Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ilgili şikayetlerini anlattıklarını, ancak okulların açılmasından bu güne kadar sorunun çözülemediğini öne süren öğrenci velisi, “Düzce ili Kaynaşlı ilçesinin bir köyünden yazıyorum. Köyümüze taşımalı okul servisi gelmemektedir. Yaklaşık 2 aydır, yani okullar açıldığından beri öğrenci servislerimiz gelmiyor. Öğrenciler ve veliler mağdur durumdalar. Yetkilerle iletişime geçildi, ancak hala bir çözüm bulunamadı. Çakırsayvan ve Saamdere köylerinde yaklaşık 30 öğrenci var. Bu öğrencilerden bazıları okullara kendi imkanları ile giderken, bazıları ise gidemiyor. Mesela benim kardeşim, okullar açıldığından beri okuluna gidemiyor” diye konuştu.
“İhaleyi alan olmadığı için öğrenciler taşınamıyor”
Öncü Haber Muhabiri’nin yaşanan sorun ile ilgili Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile yaptığı görüşmede, öğrenci servis işinin 4 kez ihaleye çıkıldığı ve bu nedenle öğrencilerin taşınamadığı bildirildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri