ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU GÖZLERİNDEN OKUNDU

Gündem 22 Mart 2021 14:24
Videoyu Aç ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU GÖZLERİNDEN OKUNDU
A
a

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK), özel çocukları misafir etti.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü, Down Sendromlu bireylerin sosyal hayatta daha çok yer almaları ve yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik farkındalık edinme günüdür. Düzce Belediye’si de bu farkındalık gününde yemek atölyelerinin kapılarını özel çocuklar için açtı.
 
Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK), yemek atölyesinin kapılarını özel çocuklar için açtı. Cupcake yapan çocuklar, keyifli anlar yaşadı.
Yemek atölyesinde cupcake yapma etkinliği düzenlenerek, özel çocuklara kek yapmanın incelikleri öğretildi. Etkinliğe Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli de katılarak, yapılan kekleri tattı.
 
Gösterişli, beraberinde Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ayşe Kılıç ile,  Yeşil Düzce Özel Eğitim Uygulama Okulundaki down sendromlu çocukları da ziyaret etti. Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediyeleri takdim eden Başkan Yardımcısı Gösterişli, “özel çocukların” hazırladığı aperatif yemeklerden de tatmayı ihmal etmedi. Öğrencilerle tek tek ilgilenen ve fotoğraf çektiren Gösterişli ve müdürlük çalışanları, çocuklara pamuk şeker ikram etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri