ÇOCUK PARKLARI PİSLİK İÇİNDE!

Gündem 23 Ağustos 2019 15:47
Videoyu Aç  ÇOCUK PARKLARI PİSLİK İÇİNDE!
A
a

Düzce'de parkların kirliliği ile ilgili şikayetler bitmiyor. Şehir merkezindeki çocuk oyun gruplarının pislik içerisindeki halini fotoğraflayıp haber merkezimize gönderen tepkili vatandaşlar, 'Haftada bir kez temizlemek çok mu zor?' diyerek Düzce Belediyesi'ni göreve davet etti.

Çevreyi temiz tutmak adına yürütülen sosyal projeler bile Düzce'de kirliliğin önüne geçemiyor. Parklar, su kaynakları, yeşil alanlar ve mesire yerlerindeki yakışmayan manzara, haber merkezimize ulaştırılan yüzlerce fotoğraf ve video ile gözler önüne serilirken, doğayı korumak konusunda sınıfta kalındığının da en acı göstergesi oluyor.

Özellikle son dönemde çocukların oyun oynadığı, ailelerin ise keyifli vakit geçirdiği parkları teslim alan kirlilikten yakınan Düzceliler, her yeri saran kuş dışkısı yüzünden sağlığın da tehdit altında olduğunu vurguluyor.

Çocukların yaz aylarında çıkmak bilmediği parklardaki salıncak ve kaydırakların yanı sıra bankları kaplayan kuş pisliği nedeniyle parklara gidemez olmaz aileler, belediyenin gerekli temizlik çalışmasını neden yapmadığını sorguluyor. Kirliliğin yanı sıra parktaki oyun gruplarının kırık ve bakımsız olmasından da yakınan vatandaşlar, Düzce Belediyesi'ni göreve davet ediyor.

Tam şehrin göbeğinde bulunan Anıtpark içerisindeki parkın içler acısı halini kaydettiği görüntülerle gözler önüne seren tepkili vatandaş, "Burası Anıtpark... Çocuklarımızın oynadığı park... Maalesef Düzce'de bu konuda zayıf olduğumuzu düşünüyorum. Parklarımız çok hijyenik! Haftada bir kez temizlenmesini istiyoruz. Bu şekilde birkaç tane daha park var. Onlar daha kötü, kırık, patlak, çatlak." ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri