ÇOCUK EVLERİ’NDE SÜNNET DÜĞÜNÜ TELAŞI

Gündem 26 Temmuz 2018 16:08
Videoyu Aç ÇOCUK EVLERİ’NDE SÜNNET DÜĞÜNÜ TELAŞI
A
a

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesi’ne kalan koruma altındaki Muhammet için sünnet töreni düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesi’nde koruma altında kalan 13 yaşındaki Muhammet için bugün sünnet töreni düzenlendi.Erkekliğe ilk adımını atan Muhammet’in sünnet merasimine, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, İl Müftüsü Hüseyin Can, Muhammet’İn öğretmenleri ve arkadaşları katıldı.Kuran’ı Kerim Tilaveti okunması ile başlayan törende İl Müftüsü Hüseyin Can dua ettirdi. Ayıra misafirlere pilav ve tatlı ikramında bulunuldu.Sünnet düğününe katılan misafirler, Muhammet’e çeşitli hediyeler de armağan etti.

Düğünlerini de görürüz inşallah”
Törende konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, “Çocuğumuzun yanında olmak, onunla birlikte olmak çok güzel. Hem o hem biz çok mutlu olduk. İnşallah devamı gelir, daha güzel birliktelikler olur. Düğünlerini de görürüz inşallah, hayırlı olsun” dedi.

Çocuğumuzu vatanımıza milletimize hayırlı bir çocuk olması amacındayız”
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım ise şunları kaydetti: “Çocuk evleri sitemizdeyiz. Burası 40 kapasiteli bir kuruluşumuz. 13-18 yaş arası erkek çocuklarının bulunduğu bir yer. Şu anda mevcut 34 çocuğumuz bulunmakta. Bugün henüz sünnet olmamış Muhammet çocuğumuzun, bir törenle onu mutlu edebilecek koşulları oluşturarak bugün güzel bir program icra ettik. Çocuğumuzun vatanımıza milletimize hayırlı bir çocuk olması amacındayız. Bu amaçla geleneklerimizi, değerlerimizi yaşatmak istiyoruz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri