ÇİLİMLİ OSB’YE 4.5 MİLYON TL

Gündem 2 Ocak 2018 14:44
Videoyu Aç ÇİLİMLİ OSB’YE 4.5 MİLYON TL
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Farı Özlü, 2017 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan Çilimli OSB projesi için bakanlıktan kamulaştırma bedeli olarak 4 milyon 605 bin TL ödendiğini açıkladı.

Yeni yılın ilk müjdesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den geldi. Özlü, 2017 Yılı Yatırım Programı’nda “84 hektar” karakteristiği ile yer alan Düzce Çilimli OSB Projesi’ne ilişkin yaptığı yazılı basın açıklaması ile kamulaştırma bedeli olarak 4 milyon 605 bin TL para aktarıldığını belirtti.

4 milyon 605 bin TL ödendi
Bakanlıkça toplam 1 milyon 605 bin 931,21 m2 alanın kamulaştırılması için kamu yararı kararı verildiğini hatırlatan Bakan Özlü şunları söyledi: “Kamulaştırma kapsamında; ilk etapta Düzce Çilimli OSB sınırları içinde kalan özel mülkiyete konu 9 adet parsel için toplamda 4 milyon 696 bin 473 TL Çilimli OSB'ye kamulaştırma kredisi olarak ödendi. Kamulaştırma işlemleri hızla devam etmekte olup kamulaştırmanın tamamlanmasının ardından bundan sonraki süreçte, OSB’nin proje çalışmalarını hızla tamamlayarak en kısa sürede inşaat ihale sürecine geçilmesi planlanmaktadır.”

3 bin kişiye iş imkânı
Bakan Özlü, Düzce ve ülke istihdamına katkı sağlayacak projenin tamamlanmasıyla birlikte yaklaşık 3 bin kişiye yeni iş imkanı sağlanacağının da altını çizdi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri