ÇİLİMLİ İHO’DA “ELEKTRİĞİ ÖĞRENİYORUM PROJESİ”  

Gündem 19 Ekim 2018 12:36
Videoyu Aç ÇİLİMLİ İHO’DA “ELEKTRİĞİ ÖĞRENİYORUM PROJESİ”  
A
a

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Düzce’de il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okullar ile işbirliği içinde sürdürdüğü “Elektriği Öğreniyorum” projesi kapsamında; minik öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Çilimli İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile bir araya gelindi.  

SEDAŞ “Ağaç yaşken eğilir atasözü” doğrultusunda, minik öğrencilere elektriğin güvenli kullanımı ve elektriğin tasarruf yöntemleri hakkında sunumlar yaparak, bilgiler sunuyor. Bu seminerlerin organizasyonunda SEDAŞ Şebeke Operasyon Ekipleri ve İş Güvenliği Uzmanları da kullandıkları iş güvenliği aletlerini öğrencilerle paylaşırken, anlatılanların daha çok anlamlı ve somut bir şekilde görünür hale gelmesini sağlıyorlar. SEDAŞ son olarak Düzce’nin Çilimli İlçesi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Eğitim seminerine  5 ve 6’ncı sınıf öğrencilerinin yanı sıra Okul idarecileri ve öğretmenler de katıldılar. Öğrenciler sunuma ait içerikte hazırlanmış olan SEDAŞ’ın Elektriğin Güvenli Kullanımı ve Elektrik Enerjisinin Tasarrufu İp Uçlarını” anlatan  broşürlerini de dikkatle inceleyerek okudular. 
SEDAŞ Teknik Destek Help Destek Uzmanı Burçin Başçı’nın sunumuyla, enerji kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılması, elektriğin güvenli kullanımı ve enerji tasarrufu konularında öğrencilerin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi sağlandı. Daha sonra SEDAŞ İş Güvenliği Sorumlusu Tutku Yiğit tarafından öğrencilere, elektriğin güvenli kullanımı için ev ve işyeri tesisatlarında kaçak akım rölesi olması gerektiği, cihazların kullanım kılavuzuna uygun olarak kullanılmaları ve kabloların ayak altına bırakılmaması ile evdeki küçük çocuklar için prizlere güvenlik kapağı takılarak elektriğin kullanılması gibi hayatın içinde karşılaşılan durumlar için alınabilecek önlem ve pek çok pratik bilgi öğrencilerle paylaşıldı. İş güvenliği kültürüne katkı sağlayacak bilgileri dinleyen ve kendilerine yapılan sunumu izleyen öğrenciler, merak ettikleri konularda sorular sorarak bilgi aldı ve Şebeke Operasyon Ekibi çalışanları tarafından kullanılan iş güvenliği (KKD) Kişisel Koruyucu Donanımları hakkında bilgi aldılar ve bu malzemeleri  yakından inceleme fırsatı buldu.
Seminer sonunda, okul idarecileri SEDAŞ yöneticilerine teşekkür etti ve SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan’a  öğrencilerin yaptığı resim tablolarından hediye takdim etti. Öğrenciler SEDAŞ ekipleri ile günün anısı için resim çektirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri