CHP’DEN YÜRÜŞÜYE DAVET

Gündem 21 Haziran 2017 16:42
Videoyu Aç CHP’DEN YÜRÜŞÜYE DAVET
A
a

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, İstanbul Caddesi üzerinde kurdukları “Adalet Standı” önünde yaptığı basın açıklamasında 1 hafta önce Ankara’da Adalet Yürüyüşü’ne başlayan partisinin Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bayramın 2. günü Düzce’ye ulaşacağını belirterek, “Tüm vatandaşlarımızı ve STK’ları yürüyüşe katılmaya davet ediyorum.” dedi.

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki amacıyla 1 hafta önce Ankara’da ‘Adalet’ adını verdiği yürüyüşe başlayan Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Bolu’ya ulaştı. Bayramın 2. günü Düzce’de olması beklenen Kılıçdaroğlu’nun gelişi öncesi CHP Düzce İl Teşkilatı bir basın toplantısı düzenleyerek, tüm vatandaşları yürüyüşe destek vermeye davet etti. Bu amaçla İstanbul Caddesi üzerinde “Adalet Standı” kuran partililer adına konuşan CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, “Adalet yürüyüşü sona erinceye kadar destek olmak için burada bu Adalet Çadırı’nı açıyoruz.” dedi. Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünün Düzce etabı için parti ayrımı olmaksızın adalet isteyen tüm vatandaşları ve sivil toplum kuruluşlarını yürüyüşe katılmaya davet eden Tozan, “Düzce etabı 3 günde tamamlanacaktır. İlk konaklama Kaynaşlı olacaktır. Sonra merkez ve Gümüşova’dan sonra Düzce etabı tamamlanmış olacaktır.” şeklinde konuştu.

 “Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz”
“Demokrasilerin ana unsuru yasama-yürütme-yargı bağımsızlığıdır.” diyen CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, konuşmasına şöyle devam etti: “Yargı hem yasama hem de yürütmeyi denetler. Türkiye'de durum artık böyle değildir. Siyasi iradenin istemediği kararı veren hakim ve savcılar açığa alınıyorlar. Gazeteciler tutuklanıyor. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. Adalet yoksa can, mal ve hukuk güvenliği olmaz. Bağımsız ve tarafsız mahkemeler istiyoruz. Ülkede hak edenin hakkını aldığı bir düzen istiyoruz. Mülakat değil, liyakat ile işe girilen adil bir düzen istiyoruz. Herkes için adil yargılanma istiyoruz. Parti devleti istemiyoruz. Yargının parti emrine girmesini istemiyoruz. Herkes için adalet istiyoruz.” 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri