CHP’DEN ÖZLÜ’YE KINAMA!

Gündem 3 Mart 2019 11:20
Videoyu Aç CHP’DEN ÖZLÜ’YE KINAMA!
A
a

CHP Düzce İl Başkanlığı İl Genel Meclis Üyesi Adaylarını kamuoyuna tanıttı. Gerçekleştirilen basın toplantısının gündeminde ise, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün Aziziye Mahallesi çadır toplantısındaki “Zillet İttifakı” söylemleri vardı. CHP İl Başkanı İlhan Duru, “Halkımızı kışkırtıcı, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı nitelikteki bu söylemlerden ötürü sayın Faruk Özlü’yü kınıyor, kendisini ‘gönül kapısına’ davet ediyoruz” dedi.

CHP Düzce İl Başkanlığı parti binasında yaptığı basın toplantısı ile İl Genel Meclis Üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı. Meclis üyesi adaylarının tanıtıldığı programa CHP İl Başkanı İlhan Duru, gençlik ve kadın kolları ile partililer katıldı. Adayların tanıtımı öncesinde bir basın açıklaması yapan İl Başkanı İlhan Duru, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün, Aziziye Mahallesi’ndeki çadır toplantısında dile getirdiği “Zillet İttifakı” söylemlerini sert bir dille eleştirdi.
“Zillet; aşağılık, alçaklık demektir”
“Biz ‘Aşağılık ve Alçaklardan’ zorunlu bir açıklama” diyerek sözlerine başlayan Duru, şu ifadelere yer verdi:“Bu ülkenin en üst perdesinden, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti ittifakı için ‘Zillet İttifakı’ deniliyor. Kelimelerle oyun oynamayı seven bu üst perde, Zillet’in açık anlamını söylemiyor. Biz söyleyelim: Zillet; aşağılık, alçaklık demektir. Dolayısıyla, biz ‘aşağılık ve alçak’lar olarak, zorunlu bir açıklama yapmak durumundayız.
“Siyasetin şark kurnazlığı ile algı operasyonu yapıyor”
Duru, ‘AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü, ki kendisi bakanlık yapmış bir siyasetçidir. Aziziye Mahallesinde yaptığı konuşmada, ‘Adına ister Millet, ister Zillet ittifakı deyin, Düzce’de çok tehlikeli bir ittifak var. Dikkat etmenizi istiyorum. Bu sözleri söylerken partimizi ve İyi Parti’yi HDP ile ilişkilendiriyor. Böyle bir ittifak Türkiye’de olmadığı gibi Düzce’mizde de yoktur. Kendisi tabii bunu biliyor, ama siyasetin şark kurnazlığı ile algı operasyonu yapıyor. ‘Gönül Belediyeciliği’ sloganı ile çıkan bir partinin, söylemlerini, böylesine kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı, hırçınlık üzerine kurması, aslında kendilerinin hiç samimi olmadıklarını ortaya koymaktadır’ şeklinde konuştu. Seçimlerin yerel seçim olduğunu ve 31 Mart sonrası yüz yüze bakacaklarını ifade eden Duru, ‘Kapı komşuluğu yapan bizleri nasıl terörist yaparsınız? Siyasetteki bu hırsı anlamak mümkün değil . Halkımızı kışkırtıcı, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı nitelikteki bu söylemlerden ötürü Sayın Faruk Özlü’yü kınıyor, kendisini ‘gönül kapısına’ davet ediyoruz” dedi.
Duru açıklamalarının ardından, partisinin İl Genel Meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı. İşte CHP’nin İl Genel Meclis Üyesi Adayları: 1.Sıra Adayı Sinan Doğan, 2. Sıra Adayı Barış Gümüş, 3.Sıra Adayı Hamdullah Durmuş, 4.Sıra Adayı Sevinç İleri, 5.Sıra Adayı Onur Can, 6.Sıra Adayı Hüseyin Alper Sözen. Seda Ayan
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri