CHP’DEN CUMHURİYET RESEPSİYONU

Gündem 30 Ekim 2017 11:43
Videoyu Aç  CHP’DEN CUMHURİYET RESEPSİYONU
A
a

CHP Düzce İl Başkanlığı, cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıldönümünü düzenlediği resepsiyonla kutladı. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan yaptığı konuşmada, istifa eden belediye başkanları arasında yer alan Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e şöyle seslendi: “Eğer bir suçun, günahın yoksa, “Ben tüyü bitmemiş yetim hakkı yemedim, FETÖ’cülere Düzce’yi parsel parsel peşkeş çekmedim.” diyorsan çık, bunu açıkla. Neden görevden alındın?”

CHP Düzce İl Başkanlığı tarafından cumhuriyet’in 94. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir otelin salonunda 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu düzenledi. Resepsiyona, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Düzce Barosu Başkanı Avukat Azade Ay, CHP Düzce İl Başkanlığı yönetimi ve partililer katıldı.

O kişinin yolsuzluğu, terör örgütleriyle bağlantısı yoksa görevde kalmasına karışmayacaklar”
Resepsiyonda bir konuşma yapan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, eğer ortada bir yolsuzluk yoksa halkın iradesiyle seçilenlerin görevine müdahalede bulunulmaması gerektiğini belirterek şöyle konuştu: “Siyasi partiler halka aday dayatmayacak. Siyasi partiler, “Ben burada güçlüyüm, istediğimi seçtiririm” mantığıyla hareket etmeyecek. Siyasi partiler o belde, il, ilçeye yakışır insanları getirip bu koltuğa aday gösterecek. Halk da teveccüh gösterirse halkın iradesine sonuna kadar saygılı olacaklar. Bir dahaki seçime kadar eğer o kişinin yolsuzluğu yoksa eğer o kişinin terör örgütleriyle bağlantısı yoksa görevde kalmasına karışmayacaklar.”

“’FETÖ’cülere Düzce’yi parsel parsel peşkeş çekmedim’ diyorsan çık bunu açıkla”
Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in görevi bırakmasının altında yatan nedenleri açıklaması gerektiğini belirten Özcan, şu ifadelerde bulundu:“Düzce Belediye Başkanı FETÖ’cüyse neden istifasını istiyorsun? Eğer Düzce Belediye Başkanının yeni öğrendiğiniz bir yolsuzluğu varsa, HDP’li belediye başkanları suça karışmış diye kayyum atıyorsan o zaman Düzce Belediye Başkanı yolsuzluk yaptıysa İçişleri Bakanlığı devreye girip gereğini yapacak. Şimdi Düzceliler ‘Bu adam niye istifa etti?’ diye soruyor. Ey Mehmet Keleş, sen namuslu, şerefli bir adamsan niye istifa ettiğini Düzceliler’e açıklarsın. Biz bu soruyu Ankara’daki zatı muhtereme soruyoruz, cevabını alamadığımı için konunun muhatabına soruyoruz. Eğer bir suçun yoksa günahın yoksa, “Ben tüyü bitmemiş yetim hakkı yemedim, FETÖ’cülere Düzce’yi parsel parsel peşkeş çekmedim.” diyorsan çık bunu açıkla. Neden görevden alındın? Bunu açıklamak zorundasın.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri