CHP’DEN CUMHURİYET BALOSU

Gündem 29 Ekim 2018 17:40
Videoyu Aç CHP’DEN CUMHURİYET BALOSU
A
a

 

 

CHP Düzce İl Başkanlığı tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen Cumhuriyet Balosu, CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç ile CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan’ın katılımıyla yapıldı. Programa ayrıca İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er de katılım gösterdi.

 

 

CHP Düzce İl Başkanlığı’nca Düzce’de bulunan bir restoranda düzenlenen Cumhuriyet Balosu ile cumhuriyetin ilan edilişinin 95. yıldönümünü kutladı. 28 Ekim akşamı düzenlenen baloya katılım sağlayan davetliler cumhuriyetin coşkusunu hep birlikte yaşadı.

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan’ın özel konuk olarak katılım sağladığı baloda CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, ilçe başkanları ve partililer de hazır bulundu. İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’in de konuk olduğu baloda sivil toplum örgütlerinin başkanları da katılım sağladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlanan video izletildi. Video gösteriminin ardından konuklar kürsü konuşmasına geçti.

Erdoğan’a: “Sen mi yöneteceksin cumhuriyeti?”

Konuşmasında, Atatürk’ün ve Cumhuriyetin kurulması için verdiği mücadeleye değinen CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi.

Özkoç, “Şimdi Recep Tayyip Erdoğan mı yok edecek bizim cumhuriyetimizi? O gözünü dikti diye, bizim Türk Bayrağımız göklerden indirilmek istenirken, cumhuriyetin adı tabelalardan kazınmak istenirken, Cumhuriyet Bayramı’mız yerine yaptığı havalimanına gidip hava atmak isterken, cumhuriyetin bütün kazanımlarını yok etmek isterken, bizi yedi düvele itibarsız kılıp, papazı pazarlık konusu yapıp aydınlık cumhuriyetin evlatlarını hapsederken, sen mi yöneteceksin cumhuriyeti?” diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir yara almış ve tehlike altındadır”

Cumhuriyetin kuruluşu ve bu süreçte verilen mücadeleye değinen CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, mücadelenin ve saldırıların devam etmekte olduğunu belirterek, “O saldırılar hiç bitmemiş, bugüne kadar gelmiş ve hâlâ devam etmektedir. Şu anda da Türkiye Cumhuriyeti kazanımları ile birlikte çok büyük bir yara almış ve tehlike altındadır. İçinde bulunduğumuz ve cumhuriyeti kutladığımız bugünlerde bunun bilinci ile hareket etmek zorundayız. Bize düşen cumhuriyetimiz ve kazanımlarını korumak, kollamak ve genç nesillere aktarmaktır.” dedi.

Atatürk görmezlikten geliniyor”

Baloya katılanların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, “Bu anlamlı günde yurttaşlarımızı, cumhuriyetin değerlerini ve önemini yeniden düşünmeye, gelecek nesillere de en iyi şekilde anlatıp, özümsetmeye çağırıyorum. Çünkü bizi yönetenler tarafından Atatürk görmezlikten geliniyor. Ulus olma bilincine karşı ümmetçilik anlayışı dayatılıyor. Bunlar Mehmetçiklerimizin 21. yüzyılda, ‘Çağ atladık’ denilen bu devirde, donarak ölmesine neden oluyor.” ifadeleri kullandı.

İddiamızı ortaya koyacağız”

“Cumhuriyet Halk Partisi, Düzce’de belediyeyi alabilecek, iddiayı ortaya koyabilecek adayı çıkartacaktır.” sözleri ile seçimlerde iddialı olacaklarını dile getiren CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Alaeddin Duran, “5 yıldan beri merkez ilçe başkanı olarak görev yapıyorum. Bu süre zarfında 4 tane seçim yaptık. Bunların hepsine de iddialı ekiplerle, iddia koyarak çıktık. Bu seçimde de iddiamızı ortaya koyuyoruz, iddialı ekip ve adayla yola devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Balosu, konuşmaların ardından, yemek ikramları ve müzik dinletileri ile devam etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri