CHP’DE DEMOKRASİ VAR

Gündem 9 Şubat 2018 15:39
Videoyu Aç CHP’DE DEMOKRASİ VAR
A
a

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, partisinin geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen büyük kurultayında dünyaya demokrasi dersi verildiğini söyledi. AK Parti ve CHP kongrelerini kıyaslayan Tozan, “Bizde liderlik softası yoktur. AK Parti’nin Bolu’da 2 aday çıktı diye kongreyi iptal eden anlayışını hepimiz görmüşken, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkanın karşısında aday vardı.” dedi.

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, geçtiğimiz 3-4 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen partisinin 36. Olağan Kurultayı ile gündemde öne çıkan konulara ilişkin haber ekibimize değerlendirmelere bulundu.

Demokrasi dersi verdik”
CHP İl Başkanı Tozan sözlerine AK Parti’nin tek adayla yürüttüğü kongrelerin aksine CHP’nin birden fazla adayla seçime gitmesine atıfta bulunarak başladı.Tozan şöyle konuştu: “Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin en fazla ihtiyaç duyduğu demokrasi adına dünyaya ders vermiştir. Bizde liderlik softası yoktur. AK Parti’nin Bolu’da 2 aday çıktı diye kongreyi iptal eden anlayışını hepimiz görmüşken, Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkanın karşısında aday vardı. Biz Düzce delegeleri olarak 6 delegemizle mevcut Genel Başkanımızın karşısındaki Sayın İnce’ye destek verdik, oy da verdik. Her yerde seçim yapıldı. 488 tane adayımız vardı. Mevcut hükümete baktığımızda böyle bir şans yok. Genel başkan belli, il başkanları belli, kimin milletvekili olacağı yönetim tarafından belirleniyor. Delege önüne koyulan listeye sadece oy veriyor ve delegenin seçme hakkı olmuyor. Yani mevcut hükümetin yaptığı demokratik kurallara uymuyor.”

“’Kılıçdaroğlu’na neden oy vermedin’ eleştirisi almadım”
Tozan, mevcut Parti Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemediği için hiçbir üst düzey partiliden uyarı almadığının altını ise şöyle çizdi: “Eğer demokrasiden bahsediyorsak bunu gerçekleştirmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir ve ben hiçbir genel başkan yardımcısından ‘Neden genel başkanımıza oy vermiyorsun?’ diye bir eleştiri almadım.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri