CHP’DE BAŞVURU TRAFİĞİ

Gündem 3 Mayıs 2018 17:56
Videoyu Aç CHP’DE BAŞVURU TRAFİĞİ
A
a

CHP’de, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak isteyen isimler belli olmaya başladı. CHP İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, Emekli Küba Büyükelçisi Hasan Servet Öktem ve eski milletvekili adayı Zafer Teber adaylık yarışı için kolları sıvadı.

24 Haziran Genel Seçimleri için partilerde milletvekili aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Seçimin en merak edilen partilerinden olan CHP’de görevinden istifa eden CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın ardından Düzce’yi temsil etmek için kolları sıvayan aday adayları profili de belli olmaya başladı.CHP İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü bugün parti binasında yaptığı açıklama ile milletvekili aday adayı olduğunu resmen açıkladı.

İlknur Başak Tütüncü kimdir?Konuşmasına bugün Dünya Basın Özgürlüğü Günü olduğunu 5 Hazirandan itibaren anlamına uygun olacak şekilde bu günü kutlanılacağını ifade ederen başlayan Tütüncü kendini şu sözlerle tanıttı:
Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve yine aynı üniversitenin Eğitim fakültelerinde öğrenim gördüm. Ziraat Mühendisi ve öğretmenim. Tekstil, finans ve eğitim sektörlerinde çalıştım, yöneticilik yaptım. 2012 yılında partililerimiz tarafından merkez ilçe başkanlığı görevine getirildim ve Ocak 2018’den bu yana da il kadın kolları başkanlığı görevimi sürdürüyorum.”

Düzce ve ülkem için çalışmaya devam edeceğim”
Düzce’yi güzelleştirmek ve sorunlara çözüm üretmek amacıyla milletvekili olmak istediğini kaydeden Tütüncü şöyle devam etti:“Hakkın yolunda, haklının yanında, adil, cesur ve kararlı olacağım. Bu bir aday adaylık süreci. Takdir genel merkezimizin. Aday olsam da olamasam da elimden geldiğince Düzce için ve ülkem için çalışmaya devam edeceğim.”CHP Düzce İl Başkanı Vildan Cemşit ise Tütüncü’nün aday adaylığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Yine bugün Emekli Büyükelçi Hasan Servet Öktem ve eski milletvekili adaylarından Zafer Teber de parti binasında yapacakları basın açıklaması ile aday adaylıklarını duyuracak.

Servet Öktem kimdir?
Galatasaray Lisesi ve 1976 yılı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 1984 yıllında Tahran'da Başkatip olarak görev yaparken Ermeni silahlı örgüt ASALA tarafından silahlı saldırı sonucunda yaralanmıştır. 2003-2008 yılları arasında Belgrad Büyükelçiliği görevini sürdürmüştür. 2008-2009 yılları arasında Çok Taraflı Balkan İşleri Koordinatörlüğü, 2009-2011 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğü ve 2011-2012 yılları arasında da Bakanlık müşavirliği görevini üstlenmiştir. 2012-2016 yıllarında Havana Büyükelçisi olmuştur. Fransızca, İngilizce ve konuşma düzeyinde İspanyolca bilmektedir.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri