ÇEYREK ASRA YAKLAŞAN EĞİTİM SERÜVENİ

Gündem 6 Mayıs 2018 10:39
Videoyu Aç ÇEYREK ASRA YAKLAŞAN EĞİTİM SERÜVENİ
A
a

Eğitim yolculuğunda 20 yılı geride bırakan Öncü Eğitim Kurumları'nın 10. Geleneksel Bilim, Teknoloji, Sanat Etkinlikleri'nde konuşan Kurucu Önder Tonyalı, "Anaokulundan başlayıp liseden mezun olana kadar öğrencilerimizin en şekilde eğitim alması için çalışıyoruz. Bu sorumluluğu 20 yıldır taşıyorum, daha da taşıyacağım." dedi. Doğa Okulları Genel Müdürü Ali Rıza Lüle ise "Bizim amacımız gençlerimizi dünya ile entegre edebilmek. Bunun için bilim ve sanat çok önemli." diye konuştu.

Açılış konuşması için kürsüye gelen Düzce/Bolu Doğa Okulları Kurucusu, Öncü Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Önder Tonyalı, eğitim sektörüne nasıl başladığını davetlilerle paylaştı.

Düzce’yi ilk kez kampüs kavramı ile tanıştırdı
1998 yılında Öncü Koleji’ni Şıralık’ta kurarak, Düzce’yi ilk kez kampüs kavramı ile tanıştıran İş İnsanı Önder Tonyalı, eğitim yolculuğunda 20 yılı geride bırakan ve şehrin en uzun soluklu özel eğitim kurumu olan Öncü Eğitim Kurumları’nın bugün 2 kampüs, 9 okul ve 170 personeli ile bölgeye hizmet verdiğini anlattı.

Bu sorumluluğu 20 yıldır taşıyorum, daha da taşıyacağım”
Tonyalı, “20 yıl gerçekten çok uzun bir yıl. Benim açımdan büyük bir başarı... Anaokulundan başlayıp liseden mezun olana kadar öğrencilerimizin en şekilde eğitim alması için çalışıyoruz. Bu sorumluluğu 20 yıldır taşıyorum, daha da taşıyacağım. Ben yurtdışına çıktığımda dil eziyeti çektim onlardan daha akıllı olduğumuzu öğrendim. Onları öğrenmek için de bir okul kurmam gerektiğine karar verdim. Buna vesile olan Avni Akyol’u da anıyorum.” dedi.

"109 kampüsle bölgenin en büyük eğitim kurumuyuz"
Doğa Okulları Genel Müdürü Ali Rıza Lüle ise Doğa Okulları olarak, bilim, sanat, spor ve teknolojiyi çok önemsediklerni vurguladı. Lüle, konuşmasını şöyle sürdürdü: "109 kampüsle bölgenin en büyük eğitim kurumuyuz. Bizim amacımız gençlerimizi dünya ile entegre edebilmek. Bunun için bilim ve sanat çok önemli. Dünya ile entegre olabilmek için İngilizce çok önemli. Dil iletişim için ön koşuldur. Teknolojinin temeli kodlama. Biz kodlamayı da 5 yaşından itibaren çocuklarımıza öğretmeye başlıyoruz. Bunların festivallerini, yurt içi ve yurt dışı turnuvalarını yapıyoruz. Bunları da bir oyun ortamknda vermek gerekiyor. Çünkü prensibimiz mutlu çocuk öğrenir."

"Kendi değerlerini bilen gençler olarak yetiştiriyoruz"
Bilimin önemi üzerinde duran Lüle, şöyle devam etti: "Çocuklarımıza ilkokuldan itibaren birlikte çalışma ve başarma kültürünü vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin projelerinin birçoğu yarışmalara giriyor, dereceler alıyor. Bununyaparken kendi değerlerini bilen, evrensel değerlerini bilen gençler olarak yetiştiriyoruz. Yazamayan bireyle üretemez. Yaratıcı yazarlığı da ilkokuldan itibaren monte etmiş durumdayız. Bunların hem festivallerini yapıyoruz. Geçen hafta Yaratıcı Yazarlık Festivali'mizi yaptık. Önümüzdeki yıl biraz daha büyüyeceğiz, 90 bin öğrenci hedefindeyiz. Bunun dışında fen ve teknoloji liseleri açıyoruz. Buralarda okuyan öğrencilerimizin yüzde 75’i burslu olacak. Bu bizim ülkeye borcumuz. Hazırlık sınıfı olan yazılım donanım dersleri olan bilgi üretimini önceliklendirdiğiniz bir program uyguluyoruz. Çocuklarınızı her anlamda geleceğe hazırlayacağız, hem de becerilerini en iyi seviyelere çıkararak. Dünyayı yönetenler arasına sokmayı istiyoruz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri