ÇEVRE İLLERE GİTMEYE SON!

Gündem 14 Mayıs 2018 14:12
Videoyu Aç ÇEVRE İLLERE GİTMEYE SON!
A
a

Çağın hastalığı olarak nitelendirilen kanser hastaları için Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne kazandırılan kemoterapi ünitesinin açılışı gerçekleştirildi.

Sağlıkta önemli gelişme… Kemoterapi tedavisi için çevre illere gitmek zorunda kalan Düzce’de yaşayan kanser hastaları için kemoterapi ünitesi açıldı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde açılışı gerçekleştirilen ünite ile kemoterapi alan hastalar artık çevre illere gitmek zorunda kalmayacak.

Giderek talepler artmaktadır”
Düzce İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan bu ünitenin önemine değindiği açıklamasında şunları kaydetti: “Burada Düzce’yi, çevre illeri ve tüm ülkedeki hastaları ilgilendiren Allah korusun çağımızın hastalıklarından en önemlisi kanserle ilgili ilaç tedavisinin yapıldığı tıbbi ismi kemoterapi olan bölümdeyiz. Burada yaklaşık 4-5 aydır aramızda olan tıbbi onkoloji uzmanımızın gayretleriyle birimin eksiklikleri giderilerek tıbbi tedavinin yapıldığı merkezdeyiz ve giderek burada talepler artmaktadır. Her nüfusun böyle bir hizmeti vardır ancak uzmanı olmayınca vatandaşlar çevre illere gidiyordu. Yavaş yavaş halkımızın burada tedavilerini yaparak vatandaşlara yardımcı oluyoruz.”

Hasta sayımız giderek artıyor”
Medikal Onkoloji Uzmanı Yasemin Bakkal Temiz ise şu ifadelerde bulundu: “Hastanemizde kemoterapi ünitesinin açılışını yaptık. Bu üniteyle hastalarımızın tedavilerini verebilmekteyiz. Ocak ayından itibaren hasta sayımız giderek artıyor ve halkımıza tedavilerini yaparak yardımcı oluyoruz. Tedavilerini burada uygulayabiliyoruz.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri