CEVAPLANMAZSA ADI TORPİL’DİR

Gündem 24 Temmuz 2017 15:05
Videoyu Aç CEVAPLANMAZSA ADI TORPİL’DİR
A
a

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in Akçakoca Kadın Kolları İlçe Başkanı Meral Çalışkan ile yönetim kurulu üyesinin eşi Kenan Yener’in liyakat ilkesiyle taşeron olarak KOSGEB İl Müdürlüğünde göreve başladığını açıklamasının ardından CHP Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran, liyakatı anlatan açıklama yaparak Keskin’e sorular yöneltti, AK Parti tabanına çağrı yaptı.

‘’liyakat’’ kelimesinin göreve uygun olan, hak eden ve göreve ehil olan kişi manası taşıdığını ifade eden CHP Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran, KOSGEB İl Müdürlüğüne yapılan alımla ilgili şu soruları yöneltti:

1-Kosgeb’te hangi birimlere personel alınmıştır. Bu birimler dikkate alındığında bu iki AK Partili şahıs hangi alanda lisans veya ön lisans yapmıştır. Eğitim alanları ile görev alanları uyumlu mudur?

2-Kosgeb bünyesinde personel alımı ilana çıkmış mıdır, kaç kişi başvurmuştur, diğer başvuranlar kimlerdir?

3-AK Parti ile İlişkili olan bu iki şahısın KPSS puanı kaçtır? Diğer başvuranların puanları kaçtır?

Üç sorunun net ve açık bir dil ile cevaplandığı takdirde liyakatın olduğunu kabul edeceklerini belirten Duran, aksi durumda yapılanın torpil ve kul hakkı yemek olduğunu kaydetti.

Keskin’in iş bekleyen binlerce gencin aklı ile alay ettiğini dile getiren Duran, “Ülkemizde milyonlarca gencimiz ön lisans, lisans hatta yüksek lisans yapmış olarak işsiz gezmektedir. Kimi iş bulamamakta ve intihara teşebbüs etmektedir.” İfadelerini kullandı.

‘AK Parti Kadın Kolları iş konusunda biraz mahirdir.’ diyen Duran şöyle devam etti:

“Kadın kolları il başkanı da Belediye’ye ait şirketlerden fahiş rakamlarda maaş almaktadır. Keza Belediye’de ‘’Keleş’’ soyadının bolluğu ise liyakatin en bariz kanıtıdır. Sayın başkanım ısrarla bütün bunları görmüyorsunuz, duymuyorsunuz ve konuşmuyorsunuz. CHP olarak size sesi ulaşmayanların sesi olmaya çalışıyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Biliyoruz ki ilahi bir mahkeme var, İlahi bir hakim var. Halkımızın da bu vebale ortak olmamasını diliyorum.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri