CEVAP VE DÜZELTME METNİ

Gündem 25 Haziran 2018 12:34
Videoyu Aç CEVAP VE DÜZELTME METNİ
A
a

duzcemanset.com.tr 17.06.2018 günlü internet sayfasında http://www.duzcemanset.com.tr/duzce-bu-olayla-calkalaniyor-26322.html linki ile "Düzce Bu Olayla Çalkalanıyor" başlıklı haberinde isim baş harfleri kullanılarak müvekkilim hakkında dolandırıcılık suçlamaasıyla gerçeğe aykırı haber yapılmıştır.

Müvekkilim Ömer Faruk ÖZÇELİK, habere konu öğretim üyeleri ile villa site yapmak için anlaşmış, bununla ilgili her üye ile sözleşme imzalanmış ve aldığı ön ödemeye teminaten üyelere senet vermiştir. Gelinen süreçte villaların yapılması planlanan arsanın imar izninin çıkmamış olması sebebiyle müvekkil tarafından başka arsa arayışı sürmekte olup, müvekkilin gecikme yaşanmış olsa bile taahhüdünü yerine getireceği, bu konudaki çalışmalarını sürdürdüğünü ve projesini mutlaka gerçekleştirerek taahhüdünü yerine getireceğini, yaşanan gecikmeden dolayı üyelerin oluşabilecek zararlarını da ayrıca karşılayacağını, üyelere yazılı ve sözlü olarak bildirmiştir.

Uzun yıllardır inşaat sektöründe faaliyet gösteren müvekkil halen faal olan şirketinin başında ve ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Taahhütte yaşanılan gecikmeden dolayı öğretim üyelerinin müvekkil hakkında dolandırıcılık suçlaması iddiaları gerçeği yansıtmadığı gibi müvekkilin dolandırıcılık olarak değerlendirilebilecek tek bir eylemi söz konusu değildir. Haberde bahsi geçen Fatih ÖZÇELİK ise müvekkilin akrabası olup, villa projesini kendisnin de üyesi olduğu üniversite camiasında tanıdığı öğretim üyelerine bildirmek ve müvekkile referans olamaktan başka hiç bir eylem ve bağlantısı olmayan bir kişidir.
Yine aynı haberde müvekkilin Düzce'de bulunan bir arsayı ev yapacağını söyleyerek mal sahibinden aldığı vekalet ile 830 milyon TL bedelle İstanbul'da bir iş adamına sattığı belirtilmişşe de bu iddia da tamamen gerçek dışı olup, belirtilen rakamlarda bir satış asla söz konusu değildir.

Gerek müvekkil hakkında haberi yapan internet sitesinin ve de gerekse üyelerin bu haber ve iddialarını somut bir delile dayandırmadan, yazı konusu ile ilgili araştırma ve soruşturma gerçekleştirmeden, tamamen varsayımlara dayalı olarak müvekkil hakkında yapılan yayında müvekkilin şahsiyet, itibar ve saygınlığına yönelik gereçek dışı ithamlarda bulunularak kişilik haklarına ağır saldırıda bulunulmuş, haysiyet ve şerefine dokunulmuş, aynı zamanda ticari itibar ve kazanç kaybına sebep olmuştur. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

 

Ömer Faruk ÖZÇELİK-Vekili

Av.Elife ÇETİNTAŞ

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri