ÇETİN: HAYATINI KAYBEDELERİ RAHMETLE ANIYORUZ

Siyaset 12 Eylül 2020 15:09
Videoyu Aç ÇETİN: HAYATINI KAYBEDELERİ RAHMETLE ANIYORUZ
A
a

Alperen Ocakları Düzce İl Başkanı Onur Çetin, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nin 40. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Çetin açıklamasında, 12 Eylül Darbesi’nde hayatını kaybedenleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nin üzerinden 40 yıl geçti. Darbede hayatını kaybedenlerin acısı hala tazeliğini korurken, Türk Demokrasi tarihine kara bir leke olarak kayıtlara geçen 12 Eylül darbesi, 40 yıl boyunca hafızalardan silinmedi.
Düzce Alperen Ocakları Başkanı Onur Çetin ise, 12 Eylül askeri darbesinin 40. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Çetin açıklamasında, darbede hayatını kaybeden Ülkücü şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, “12 Eylül Darbesi’nin üstünden 40 sene geçmiş bulunmaktadır. 12 Eylül Darbesi’nde hayatını kaybeden değerli Ülküdaşlarımızı, değerli dava arkadaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül Darbesi’nde “Namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmam” deyip milli iradeyi koymuştur. Bu nedenle liderimizi de tekrardan rahmet ve minnetle anıyoruz. 12 Eylül Darbesi’nde hayatını kaybeden Mustafa Pehlivanoğlu, Fikri Arıkan gibi, daha niceleri gibi, 12 Eylül Darbesi’nin mihenk olmuş isimleri de rahmet ve minnetle anıyoruz. Alperenler olarak hiçbir zaman için Muhsin’lerin, Mustafa’ların, Fikri’lerin, Cevdet’lerin arkası kesilmeyeceğine ve bu ocak onların ocakları olduğu olduğunu ifade ediyoruz. Burada Muhsin’ler, Mustafa’lar, Cevdet’ler, Fikri’ler yetiştiğini ifade ediyoruz ve tüm Düzce halkımızı da ocağımıza bekliyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri