CEMŞİT SELZEDELERİ BAŞKAN ÖZLÜ İLE GÖRÜŞTÜRDÜ

Gündem 9 Temmuz 2022 15:39
Videoyu Aç CEMŞİT SELZEDELERİ BAŞKAN ÖZLÜ İLE GÖRÜŞTÜRDÜ
A
a

CHP İl Başkanı Semih Cemşit, 28 Haziran’da yaşanan sel felaketinde evleri sular altında kalan Yahyalar Mahallesi sakinlerini, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile bir araya getirdi. Cemşit, görüşmede Özlü’nün sel mağdurlarının yaralarının sarılması için gereken adımları atacakları sözünü verdiğini belirtti.

Düzce’de 28 Haziran’da meydana gelen sel felaketinden Yahyalar Mahallesi sakinleri de büyük zarar gördü. Sel felaketinde bütün eşyalarını kaybettiklerini söyleyen bazı mahalle sakinleri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Semih Cemşit’in kapısını çaldı. Mahalle sakinlerinin yaşadıkları mağduriyeti dinleyen Cemşit, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile telefonla görüşerek, konu ile ilgili randevu talep etti. 
Başkan Özlü randevu talebine anında karşılık verdi
Özlü’nün randevu talebine hemen karşılık vermesi üzerine Cemşit, selzede vatandaşlarla birlikte Düze Belediyesi’ne gitti. Selden zarar gören Yahyalar Mahallesi sakinlerini Başkan Özlü ile görüştüren Cemşit, selzede vatandaşların yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. 
Başkan Özlü ile yapılan görüşmenin ardından Öncü Haber mikrofonuna konuşan Cemşit, “Selin yaşandığı gün Yahyalardaydım, evlerin halini bizzat gördüm. Felaketten sonra da tekrardan ziyarette bulunduk. Ancak selzedeler yalnız bırakılmış ve seslerini duyurmak istiyorlardı. Sayın Özlü ile telefon görüşmesi gerçekleştirdik ve selzedeleri belediye ile bir araya getirdik. Yahyalar Mahallesi sakinleri daha önce de bu derenin taştığını bana ilettiler. Evlerin hepsini tek tek dolaştık, giriş kat evlerin eşyalarının hepsinin zarar gördüğünü gördük. Belediye başkanımızdan bu sıkıntının bir daha yaşanmaması için gerekli çalışmaların yapılması için söz aldık. Bizler de gerekli çalışmalara başladık.  Konunun takipçisiyiz” dedi.
“Bütün eşyalarım gitti… 250 bin TL Maddi hasarım var”
Evi sular altında kalan mahalle sakinlerinden Sezgin Altun ise sel felaketinden dolayı bütün eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini kaydederek, “Ben Yahyalar mahallesinde oturuyorum. Bizim sokağımızdan geçen kanalın geniş olduğunu ve yapılan onarımlar nedeniyle yolun kot farkı yükseltilmesi dolayısıyla bizim evlerimiz aşağıda kaldı. Bu nedenle de yağmur ve kar suları evlerimizi basıyor. Biz buradaki su giderlerinin açılması için birçok talepte bulunduk, ama hiçbir şekilde ilgilenilmedi. Son yaşanan sel afetinden dolayı evimizin içinde bir metre seviyesinde su yükseldi. Bütün eşyalarımız sular altında kaldı. Hiçbir eşyamız kalmadı. Benim şu anda bütün eşyalarımı yeniden almaya kalksam, yaklaşık 200 – 250 bin TL maddi hasarım var” diye konuştu.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri