CEMŞİT: KONUYU ARAŞTIRACAĞIZ

Gündem 6 Haziran 2022 17:34
Videoyu Aç CEMŞİT: KONUYU ARAŞTIRACAĞIZ
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifası ile ilgili Öncü Haber’e konuştu. İstifanın nedenini araştıracaklarını söyleyen Cemşit, “İstifanın sebepleri, nedenleri ortaya çıksın, açıklamamız olacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Düzce Üniversitesi Rektörlüğü görevinden ikinci dönemi bitmeden el çektirilen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifası gündemdeki yerini koruyor. Çakar’ın istifası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit konuyu takip ettiklerini söyledi.
“Görevden bu şekilde alınması hoş değil”
Çakar’ın görevden ayrılmasının şaşkınlığa sebep olduğunu vurgulayan Cemşit, istifa ile ilgili araştırma yapacaklarını ve çıkan sonuçları Düzce kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti.
“Taraflar açıklama yapsın diye bekliyoruz”
Çakar’a Düzce Üniversitesi ve Düzce’ye kazandırdığı değerlerden ötürü teşekkür eden Cemşit, “Rektörüm Düzce’ye çok katkıları olan, üniversitemizi çok farklı mecralara taşıyan, çok çalışkan ve başarılı biriydi. Aniden bu şekilde görevden alınması şaşkınlık oluşturdu. Biz de istifa ettirilmesinin nedenini merakla bekliyoruz. Rektörümüz Düzce Üniversitesi’ni bir marka yaptı. Yaptığı hizmetler için çok teşekkür ediyoruz. Tabii ki konuyu araştıracağız. İstifanın sebepleri, nedenleri ortaya çıksın, açıklamamız olacaktır. Görevden bu şekilde ayrılması Düzce adına hoş değil. Taraflar açıklama yapsın diye bekliyoruz.” ifadelerini kullandı
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri