ÇAREYİ ORADA ARADILAR

Gündem 7 Ağustos 2018 12:00
Videoyu Aç ÇAREYİ ORADA ARADILAR
A
a

Uzun süredir asfaltlanmayan yolları yüzünden sıkıntı yaşayan İhsaniye Köyü halkı, Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından her ay düzenlenen Halk Günü Toplantısı’nın yolunu tuttu. Hem destek vermek hem de sıkıntılarını anlatmak için köylülerle birlikte toplantıya gelen Köy Muhtarı Vasfi Ünal, 2018 programına alınmasına karşılık hala çalışma yapılmamasından yakındı.

Düzce’de yaşayan vatandaşların sorunlarını bizzat Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile ilgili kamu müdürlerine iletebildiği Halk Günü Toplantısı yine yoğun katılımla gerçekleşti. Düzce Valiliği’nde yapılan toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ve kurum müdürleri katıldı. Bireysel sorunların yanı sıra köy ve mahallelerde yaşanan alt ve üst yapı sıkıntıları da ilin idarecilerine iletilen konular arasındaydı.

Şimdi Vali Bey’in karşısına çıkıp durumu arz edeceğiz”
İhsaniye Köyü’nde uzun süredir çözüm beklenen yol sorunu ilgili mahalle sakinleri ile birlikte toplantıya gelen Köy Muhtarı Vasfi Ünal vatandaşın sorununu çözmek için geldiğini söyledi. Muhtar Ünal, şu ifadelere yer verdi: “Ben muhtar olarak halk gününde değilim, vatandaşın yanındayım. Mahallede alt yapı sorunu var. “Asfalt yapılacak” denildi, 2018 yılı dosyasına eklendi ama hala yapılmıyor. Vatandaş bu nedenle sorunu dile getirecek. Toz, duman nedeniyle vatandaş sokağa çıkamıyor. Vatandaş, çamaşır dahi asamıyor. Vatandaşlar kendi aralarında konuşup “Valiliğe gidelim, sorunumuzu anlatalım.” dediler. Şimdi vali beyin karşısına çıkıp durumu arz edeceğiz.”

Git gel bir türlü olmadı”
Yaşadıkları sıkıntıyı anlatan mahalle sakinlerinden Muhsin Yavuz ise şöyle konuştu: “Yol sorunumuz var. Mahallemizde yaşlı kadınlar var. Astım hastası var. Yolun 15 metresi yapıldı ama gerisi bırakıldı. İki yıldan beri bir türlü sonuç alamadık. Muhtarımızla birlikte vali bey ile görüşeceğiz. İnşallah hayırlı bir sonuç alırız. Muhtarımız da çok mücadele etti ama git gel, git gel bir türlü olmadı.”

Eşim para gönderemeyecekse onun babalığı nerede kaldı?”
Ekonomik yönden büyük sıkıntı çektiklerini söyleyen ve eşinin yaşadığı sıkıntıyı anlatan Emine Sürüm ise yetkililerden destek beklediğini belirtti. Sürün, “Eşim emekli olduktan sonra YEYPAŞ’ta şoför olarak çalıştı. 3 yıl önce çalıştığı yerden ayrıldı. Şimdi bize 24 bin lira ceza geldi. Nedeni de emekli olduktan sonra neden yarı yarıya kamu kurumunda çalışmış. Peki ben de soruyorum, benim eşim sadece emekliliği var, annem hastaydı, çocuklarım okuyordu. Benim eşim emekli maaşıyla evine mi baksın, çocuğunu mu okutsun, hastasına mı baksın, ne yapsın? Biz bu konuda bütün yetkililere gittik. Her yere başvurduğumuz halde hiçbir yerden netice alamadık. Bizi çok mağdur durumda bıraktılar. Sigorta müdürlüğü de “Ancak takside bağlayarak size iyilik yapabilirim.” dedi. Her ay bin lira ödeyin dendi. Benim eşim aynı zamanda kalp hastası. Evini mi geçindirsin, bu ödemeyi mi yapsın? Benim çocuğum asker, eğer para gönderemeyeceksem benim anneliğim nerede kaldı? Eşim para gönderemeyecekse onun babalığı nerede kaldı? Bütün yetkililere sesimizi duyurmak istiyorum.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri