FLAŞ HABER saat

ÇALAMASALARDA ZARAR VERDİLER!

Gündem 21 Mayıs 2017 17:41
Videoyu Aç ÇALAMASALARDA ZARAR VERDİLER!
A
a

Duraklar Köyünde telefon ve internet kablolarını çalmak için rögar kapaklarını açan hırsızlar 11 köyü mağdur etti. Esnaf Metin İmamoğlu, “İnternet ve telefonlarımız çalışmıyor. İş yapamaz konuma geldik” dedi.

Duraklar Köyündeki rögar kapaklarını açarak kabloları çalmak isteyen hırsızlar amacına ulaşamasa da 11 köyü telefonsuz, internetsiz bıraktı.
İddiaya göre, Duraklar Köyü’nde 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yolundaki rögar kapakları, hırsızlar tarafından içerisindeki kabloları çalınmak üzere açıldı. Kabloları çalamayan hırsızlar kabloları kesip rögarları kapattı. Amacına ulaşamayan hırsızlarsa 11 köyü, 3 akaryakıt istasyonunu ve işyerlerini telefonsuz ve internetsiz bıraktı.

İş yapamaz konuma geldik”
Duraklar Köyü’nde yaşayan esnaf Metin İmamoğlu 13 Mayıs cumartesi gecesi olan olay sonrası ortaya çıkan mağduriyet hakkında şöyle konuştu:“Kabloların Hırsızlar tarafından kesildiğini söylediler. Daha sonra Türk Telekom ile irtibata geçtik ve arızanın giderileceğini söylediler. Kablolar eski model olduğundan dolayı 3-4 gün dediler. Yalnız bu süreç şu anda 10. gününde ve kendimde işyeri sahibi olarak internetlerimiz ve telefonlarımız çalışmıyor. Biz sipariş üzerine çalıştığımızdan sipariş alamıyoruz. Şu anda iş yapamaz konuma geldik. Akaryakıt istasyonları uydu ile kontrol sistemi olduğundan kontrol edilemiyor. İnternetleri olmadığından POS cihazları da çalışmıyor. Kablo gelecek diyorlar ama kablo ne zaman gelecek? Şu anda 10-11 tane köy mağduriyet yaşıyor. Köy ve işyerleri olarak çok sıkıntılıyız.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri