ÇAKIR MECLİSE KATILMADI

Gündem 4 Temmuz 2017 13:53
Videoyu Aç ÇAKIR MECLİSE KATILMADI
A
a

MHP Merkez İlçe yönetimi tarafından Belediye Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu’nun yerine Grup Başkanvekilliği’ne getirilen Meclis Üyesi Taner Çakır alınan kararın ardından düzenlenen ilk meclis toplantısına katılmadı. Grup Başkanvekilli Çakır’ın yer almadığı toplantıda, MHP’li meclis üyeleri milli ve resmi bayramlarda toplu taşımanın ücretsiz yapılmasını önerdi.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş başkanlığında dün akşam yapılan Düzce Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk birleşiminde MHP grubundaki detay gözlerden kaçmadı. MHP Merkez İlçe yönetimi tarafından MHP Grup Başkanvekilliği’ne getirilen Meclis Üyesi Taner Çakır, görevin kendisine tevdi edilmesinin ardından gerçekleşen ilk meclis toplantısında yer almadı.

Belediye Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu’nun yerine göreve getirilen Çakır’ın ilk meclis toplantısına katılım göstermemesi dikkat çekerken, MHP adına toplantının en etkili ismi geçmişte olduğu gibi yine Katırcıoğlu oldu.

MHP Grup Başkan Vekilliği görevini Katırcıoğlu üstlendi

Belediye meclisinde muhalefetiyle dikkat çeken bir isim olan eski Grup Başkanvekili Katırcıoğlu, Çakır’ın yerine parti sözcülüğü görevini üstlenerek, meclise önergeleri sundu ve meclis başkanına gerekli açıklamaları yaptı.

Toplu taşıma ücretsiz olsun

Meclis, gündem maddelerini görüşmeden önce MHP’li meclis üyeleri tarafından şehir içi trafiğinin rahatlatılması amacıyla milli ve resmi bayramlarda toplu taşımanın ücretsiz yapılması için madde sunuldu. Oy çokluğuyla geçen madde komisyona havale edildi.

Keleş ve Katırcıoğlu arasında atışma

Ayrıca, Koruma Uygulama ve Denetim Büroları (KUDEB) kapsamında çalıştırılmak üzere sanat tarihçisi kadro ihdası ile ücretinin belirlenmesi konusu, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile MHP’li Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu arasında atışmaya neden oldu. Katırcıoğlu, sanat tarihçisine ihtiyaç olmadığını, bu işi gönüllü yapacak bir tarihçinin mutlaka çıkacağını ifade ederek, dolayısıyla kadro verilerek para ödemeye gerek olmadığını belirtti. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise gülerek, “Tarihçi değil, sanat tarihçisi isteniyor.” dedi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri