ÇAKIR: ÖNERGEYİ BİZ VERECEĞİZ FİSKO’YU AYAĞA KALDIRACAĞIZ!

Gündem 19 Ekim 2018 10:32
Videoyu Aç ÇAKIR: ÖNERGEYİ BİZ VERECEĞİZ FİSKO’YU AYAĞA KALDIRACAĞIZ!
A
a

CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti’nin verdiği ancak AK Parti'nin oylarıyla reddedilen Fındık Araştırma Önergesi ve MHP’li Vekil Ümit Yılmaz’ın fındıkla ilgili açıklamalarını değerlendiren AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, “Sayın Yılmaz’ın heyecanını anlıyoruz. Fındık konusunda tüm partilerle birlikte ortak araştırma önergesini biz vereceğiz. Amacımız FİSKOBİRLİK’i yeniden ayağa kaldırmak.” dedi.  

CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti, fındık üreticisinin sorunlarının araştırılması yönündeki önergede ortak oy kullandı. Muhalefet tam kadro TBMM'de olmayınca önerge AK Parti'nin oylarıyla reddedildi.
Mecliste AK Parti’li ve MHP’li vekiller arasında sözlü atışmaya sahne olan önerge görüşmesi sırasında söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TMO’nun artık fiyatı açıklaması gerektiği üzerinde durdu.
Düzce’yi yakından ilgilendiren fındık konusunda TBMM’de yaşanan gelişmelerle ilgili görüştüğümüz AK Parti Düzce Milletvekili Fahir Çakır, Milletvekili Ümit Yılmaz’ın tribünlere oynadığını savundu .
“Sayın Yılmaz’ın bu konuşması fındık fiyatlarını arttırdı mı?”
Çakır, “Sayın vekilimiz burada tribünlere oynamıştır. Biz onun heyecanını anlıyoruz. MHP’den yıllar sonra ilk defa milletvekili seçilmiş bunun heyecanı var. Seçmenlerine mesajı verdi. Sayın Yılmaz’ın bu konuşması fındık fiyatlarını arttırdı mı? Fındık üreticisini memnun mu etti? Fındık hepimizin meselesi. Çözüm odağında AK Parti hükümet olarak biz varız.” dedi.
“AK Parti grubu fındıkla ilgili araştırma önergesi verecek”
AK Parti grubu olarak 1 hafta içinde fındıkla ilgili araştırma önergesi vereceklerini açıklayan Çakır, “MHP, muhalefet tarafında yer aldığı için biz red verdik. Ancak biz MHP ile ortak gibi hareket ediyoruz. Araştırma önergesinin bütün partilerle mutabakatı sağlanmak durumunda. Bu mecliste bir temayül. Bütün parti gruplarının mutabakat sağlaması zorunlu değil ama temayüldür. Biz birinci parti olarak araştırma önergesini veririz. Arkasını Tarım Bakanı ve kurumlarla doldururuz.” diye konuştu.
“FİSKOBİRLİK’i sabıkalı halinden sağlıklı hale getirmek için çalışıyoruz”
Kendisinin de fındık üreticisi olduğunu belirten AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Fındıkçı olarak bu işin esası üzerinde çalışıyoruz. Biz ülkeyi yönetiyoruz. Düzce’nin ve insanımızın geleceği için çalışıyoruz. Bir tek fındık değil sorunumuz. Biz fındığın birliğini ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. FİSKOBİRLİK’i sabıkalı halinden sağlıklı hale getirmek için çalışıyoruz. Bu işin kökten çözümü bu birliği ayağa kaldırmaktır.” diyerek meselenin geçici değil kalıcı adımlarla çözüleceğini belirtti.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri