CABOĞLU’NDAN AK PARTİLİ VEKİL KEŞİR’E  ÜRETİCİYİ NEDEN YALNIZ BIRAKTINIZ?

Gündem 22 Ekim 2018 11:27
Videoyu Aç CABOĞLU’NDAN AK PARTİLİ VEKİL KEŞİR’E  ÜRETİCİYİ NEDEN YALNIZ BIRAKTINIZ?
A
a

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’ndan fındık konusunda geride kalan haftada yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği açıklamasında ağırlıklı olarak AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’i hedef aldı.  Caboğlu, “Sayın Ayşe Keşir, baş tacı dediğiniz fındık üreticisini neden yalnız bıraktınız?” diye seslendi.

Fındık tartışması giderek büyüyor. Fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması için tüm muhalefet partilerinin birleştiği önerge, meclis oturumunda yeterli sayıda muhalefet vekili olmadığı için AK Parti’nin oylarıyla reddedilmişti. Bunun üzerine siyasilerden art arda gelen açıklamalarla gündemden düşmeyen fındık polemiğine MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu da dahil oldu. Caboğlu, yaptığı yazılı açıklama ile AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’i eleştirdi.
“AK Parti Milletvekili Keşir talihsiz bir açıklama yaptı”
Fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması için mecliste komisyon kurulmasını öngören önergenin AK Parti oyları ile reddedildiğini anımsatan Caboğlu, “Reddedilen önergenin arkasından sevinç nidaları içinde alkışlı kutlama yapan milletvekillerinin arasında yer alan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, fındık üreticimizin sorunlarını meclis gündemine taşıyan sayın milletvekilimizi suçlarcasına, talihsiz bir açıklama yapmıştır.” ifadesini kullandı
“Sizi neden rahatsız etti?”
Caboğlu, şöyle devam etti: “’Fındık üreticisi bizim baş tacımızdır’ diyen Ayşe Keşir hanımefendiye soruyorum? Eğer fındık üreticisi sizin başınızın tacı ise, neden bugüne kadar fındık üreticimizin sesine kulak vermediniz? Türk fındık üreticisi, İtalyan bir firmaya peşkeş çekilirken, neden müdahale etmediniz? Bizim Milletvekilimiz Ümit Yılmaz’ın fındık üreticisinin sorunlarını mecliste gündeme getirmesi, sizi neden rahatsız etti? Yine sizin il başkanınız, fındık üreticisi ile alay edercesine, ‘Fındık fiyatları bugün açıklanacak, şu tarihte açıklanacak’ gibi açıklamaları, fındık üreticisini beklenti içine sokmadı mı? Sayın Ayşe Keşir, baş tacı dediğiniz fındık üreticisini neden yalnız bıraktınız? Neden bugüne kadar, fındık fiyatları konusunda hiç açıklama yapmadınız?” şeklinde konuştu.
“Keşke ittifak kurduğunuz MHP’nin arkasına takılsaydınız”
Keşir’in “Biz CHP ve HDP’nin peşine takılmayız.” açıklamasına ilişkin ise Caboğlu şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu önergeyi, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, fındık üreticilerimizin sorunlarını Meclis Genel Kurulu’na taşımak için biz verdik. Keşke “CHP ve HDP’nin peşine takılmayacağım.” diyen AK Parti milletvekilleri, Türkiye’nin başlıca ürünlerinden olan ve Karadeniz Bölgesi’nin en büyük geçim kaynaklarından olan fındık konusunda, ittifak kurduğunuz Milliyetçi Hareket Partisi’nin arkasına takılsaydınız ve destek verseydiniz.”  
“Bizim vekilimiz halk ile kucaklaşırken, siz düne kadar sokağa çıkamıyordunuz”
AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır’ın, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz için “İlk kez milletvekili seçildi. Heyecanına bağışlıyoruz.” açıklamasını da yanıtsız bırakmayan Caboğlu, şunları kaydetti:
“Mesnetsiz bir açıklamadır. Biz seçim döneminde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek, Düzce’nin sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Bu sizleri rahatsız mı ediyor? Ümit vekilimiz, gece gündüz Düzce’nin sorunları ile çalışırken, siz daha düne kadar ortada yoktunuz. Bizim vekilimiz halk ile kucaklaşırken, halkın size gösterdiği tepki nedeniyle, daha düne kadar sokağa çıkamıyordunuz.”
Caboğlu, son olarak, “Biz parti olarak her zaman fındık üreticimizin yanında olacağız. Eğer bu durum, AK Partili milletvekillerini rahatsız ediyorsa, fındık üreticisi zaten gereken cevabı kendilerine sandıkta verecektir.” ifadelerine yer verdi.
 
1000
icon
KAAN 23 Ekim 2018 16:57

100 SENE GEÇSİN DÜZCE YİNE AYNI DÜZCE BU KİŞİLERLE DÜZCE GELİŞMEZ.

0 0 Cevap Yaz
KENAN 22 Ekim 2018 17:39

DÜZCENİN MİLLET VEKİLİ BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA DÜZCENİN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN VARDIR. AMA MAALESEF BU ANLAYIŞ İÇİNDE OLMADIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM. DÜZCE HEP SAHİPSİZDİ YİNE SAHİPSİZ.BENCE DÜZCE GELİŞMEZ BİR YAKINIMIZDAKİ SAKARYA VE BOLU GİBİ OLAMAZ. BİR HASTAMIZ OLUYOR KOŞUYORUZ BOLU'YA NE DOĞRU BELLİ HİZMET VAR NE DOKTUR.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri