CABOĞLU’NDAN ‘OY FARKI 17’YE DÜŞTÜ’ TEPKİSİ:

Siyaset 28 Haziran 2018 18:13
Videoyu Aç CABOĞLU’NDAN ‘OY FARKI 17’YE DÜŞTÜ’ TEPKİSİ:
A
a

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Bakan Faruk Özlü’nün, Düzce’de AK Parti ile MHP arasındaki oy farkının 17 oya kadar düştüğü yönünde yaptığı değerlendirmeye ilişkin yaptığı yazılı basın açıklamasında, şu anda Düzce de dahil Türkiye’nin hiçbir yerinde oy sayımı yapılmadığını belirterek, “Siz oyları nerede saydırıyorsunuz? Ben YSK’nın önünde yatıp kalkıyorum. AK Parti’den kimseler burada yok. Siz masa başında mı alacaksınız MHP’nin elinden vekilliği?” ifadelerini kullandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Gölyaka şehidimizin cenaze merasiminin ardından yaptığı, “Oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmaması yanlış olur.” açıklamasına MHP Düzce İl Başkanı İlhan Caboğlu’ndan yanıt gecikmedi.

Hukuku etki altında bırakmanız doğru değildir”
“Makamınız gereği Düzce de polemik ortamı oluşturmak size yakışıyor mu?” diye sorarak farkın 300’ün üzerinde olduğunu savunan Caboğlu, şu ifadelerde bulundu: “Şu anda Türkiye’nin hiçbir yerinde oy sayımı yapılmıyor. Kamuoyuna “Sayımlar devam ediyor” şeklinde açıklama yapılması doğru mudur? Seçim sonuçları 3-0 AK Parti yapana kadar devam edecek midir? Şu anda bırakın Düzce’yi Türkiye’nin hiçbir yerinde oy sayımı yapılmıyor. Siz oyları nerede saydırıyorsunuz? Ben YSK’nın önünde yatıp kalkıyorum. AK Parti’den kimseler burada yok. Siz masa başında mı alacaksınız MHP’nin elinden vekilliği? Şu anda merkez ilçe, Yığılca ve Gölyaka oyları sayıldı. Sizin talebiniz diğer ilçelerin de oylarının sayılması yönünde. Ağır Ceza Reisliği’nde kurul görüşmesi bitmeden, hukuku etki altında bırakmanız doğru değildir.”

AK Parti’nin 300 oy alması gerekiyor; sizin bu açıklamayı yapmanız yanlıştır”
MHP İl Başkanı Caboğlu şöyle devam etti: “Sizler Düzce’nin bakanısınız. Sizin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak böylesi bir açıklamayı yapmanız ne kadar doğrudur?
Bu oy farklarının 17 olduğu bilgisi sizlere kimler tarafından verildi. Sizlere yanlış bilgi veriliyor. YSK’dan aldığımız belgelerde AK Parti’nin 300 oy alması gerekiyor. Sizin bu açıklamayı yapmanız yanlıştır.”

MHP’den AK Parti’ye gönderme: Hata varsa neden nöbet tutmuyorlar?
Öte yandan AK Parti’nin tekrar itiraz etmesi nedeniyle seçim kurulu önünde nöbete devam eden MHP’de tepki dinmiyor. 24 Haziran’da tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de vatandaşlar sandıklara giderek Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Genel Seçimleri için oy kullandı. Ancak Düzce’de seçim sonuçları AK Parti ile CHP’nin itiraz etmelerinden dolayı bir türlü netlik kazanamadı.Merkez ve bazı ilçelerdeki sandıkların yeniden sayılmaya başlaması ile birlikte MHP Düzce Teşkilatı’nın da YSK önünde nöbeti başladı. 2 gün süren oy sayım işlemi sırasında ilçe seçim kurulundan ayrılmayan ve genel merkezin görevlendirdiği avukatlarla süreci yakından takip eden teşkilat üyeleri, AK Parti ve CHP’den gelen itirazlar üzerine nöbeti bırakmadı.Seçimler ne zaman sonuçlanırsa seçim kurulu önünden o zaman ayrılmakta kararlı olduklarını belirten MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, yaptığı yazılı açıklamada AK Parti İl Teşkilatı’nı eleştirdi.

Hem de Düzceliler’in namusunu koruyoruz”
MHP olarak Düzceliler’in kendi partilerine verdiği oyları namusları olarak gördüklerini vurgulayan Caboğlu, şunları kaydetti: “Burada nöbet tutarak hem kendi namusumuzu hem de Düzceliler’in namusunu koruyoruz. Seçimlerden önce çok çalıştık, yorulduk ancak dinlenmeye vakit bulamadık. AK Parti’nin itiraz etmesi sonucu onlar evlerinde yatarken bizler gece uykusuna hasret kaldık.”

Haklarının yediğini düşünüyorlarsa neden nöbet tutmuyorlar?”
AK Parti teşkilatına tepki gösteren Caboğlu, “Eğer oyların sayımında hata olduğunu düşünüyorlarsa, haklarının yediğini düşünüyorlarsa onlar neden burada nöbet tutmuyor? Bizler gerekirse 1 ay burada kalacağız, Düzce’nin namusunu koruyacağız. Sandıkların tamamını tekrarlatarak hakka da girdiler. 100 kişinin yaptığı işi 10 kişiye yıktırıyorlar. Ayrıca orada görev yapan kolluk kuvvetlerinin de haklarını yiyorlar.

AK Partililer bile bizleri haklı buluyor”
“Bizleri AK Parti’ye gönül vermiş arkadaşlar da arıyor. Yapılanlarla ittifaka zarar verildiğini, süreçte MHP olarak bizlerin haklı olduğunu söylüyorlar. Bunları da AK Partili arkadaşlarımız söylüyorlar.” ifadelerini kullandı.

 

1000
icon
Vatandaş 29 Haziran 2018 06:09

Hem şeker hem tuz politikası uyguluyorlar.darıltmayalım bizim istediğimiz olsun isteği,

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri