CABOĞLU MHP’Yİ YÖNETEMEZ HALE GELDİ…

Gündem 8 Haziran 2020 15:14
Videoyu Aç CABOĞLU MHP’Yİ YÖNETEMEZ HALE GELDİ…
A
a

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen Düzce İl Genel Meclisi Toplantıları, uzun bir aranın ardından bugün başladı. Toplantıda, Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP meclis üyeleri arasında İl Daimi Encümeni Üyesi Seçimleri’nde kriz yaşandı. AK Partili meclis üyeleri, geçtiğimiz ocak ayında yapılan komisyon seçimlerinde AK Parti adaylarına oy vermeyen MHP üyelerine misilleme yaparak komisyon seçimlerinde MHP’nin adayı İsmail Arsal’a oy vermedi. MHP’lilerin AK Partililerle çakışmasına neden olan bu tutumu, “MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu partisini Düzce’de yönetemez hale geldi.” şeklinde yorumlandı.

Uzun bir aranın ardından bugün yeniden başlayan İl Genel Meclisi Toplantısı’nda, Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP arasında ilginç anlar yaşandı. Geçtiğimiz ocak ayında yapılan Denetim Komisyonu toplantısında AK Parti’nin adaylarına oy vermeyen MHP’ye, bugün yapılan İl Daimi Meclis Üyesi seçimlerinde AK Parti’den misilleme geldi.
Yapılan İl Daimi Üye Seçimleri’nde AK Partili meclis üyeleri,  MHP’nin adayı İsmail Arsal’a oy vermedi. MHP’li Akçakoca İl Genel Meclisi Üyesi Engin Özensel de AK Parti Meclis Üyelerinin bu tavrını protesto ederek, oy kullanmazken, bu durum “Ülke genelinde AK Parti ve MHP arasında devam eden Cumhur İttifakı yerelde uygulanmıyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.
Çiğdem Günal “AK Parti Grubu olarak böyle bir karar aldık”
Konu ile ilgili Öncü Haber’e bilgi veren AK Partili İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, AK Partili Meclis Üyelerinin İl Daimi Encümeni Seçimleri’nde MHP’nin adayını neden desteklemediklerini şu cümleler ile açıkladı:
“Geçtiğimiz şubat ayında yapılan Denetim Komisyonu seçimlerinde MHP’li meclis üyeleri bizim adaylarımıza oy vermedi. Bu nedenle geçtiğimiz cumartesi günü yaptığımız AK Parti Grup Toplantısı’nda böyle bir karar aldık. Bu kararı meclis üyelerimiz ile istişare ederek aldık.” 
Caboğlu MHP’yi yönetemez hale geldi
Bugün yapılan İl Genel Meclis Toplantısında AK Parti ve MHP arasında yaşanan kriz, ülke genelinde devam eden Cumhur İttifakı’na zarar verdiği yönünde yorumlandı. Toplantı öncesinde MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun MHP grubunu toplayıp toplamadığı merak konusu olurken, MHP Teşkilatları üzerinde etki kuramayan Caboğlu’na da tepkiler gelmeye devam ediyor. Capoğlu’nun MHP İl Başkanlığı’nda etkisiz olduğu yönünde gelen eleştiriler, aratarak devam ediyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
tso11