CABOĞLU ‘OKUL YAPILMALI’ DEDİ

Gündem 9 Eylül 2018 17:15
Videoyu Aç  CABOĞLU ‘OKUL YAPILMALI’ DEDİ
A
a

Azmimilli İlkokulu ile ilgili Türk Eğitim Sen Düzce Şubesi’nin ardından bir açıklama da Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’ndan geldi. Caboğlu da sendika gibi Azmimilli İlkokulu’nun tarihsel dokusuna bağlı kalınarak aynı yere yapılması gerektiği çağrısı yaptı.

Düzce Valiliği tarafından alınan kararla yıkımı gerçekleştirilecek Azmimilli Mahallesi’nde bulunan Azmimilli İlkokulu’nun prefabrik binasının yerine okul yapılmayacağı ve farklı bir proje hayata geçirileceği söylentileri MHP’yi de ayağa kaldırdı. Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman’ın ardından MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu da konuya tepki gösterdi.

Kuvvetimizi Düzce halkından aldığımızı bilmenizi isteriz”
Kararın yanlış olduğunu söyleyen Caboğlu şu ifadeleri kullandı: “Maalesef son aldığımız duyumlar Düzce’nin şehir hafızası olan ve kimliğini yansıtan önemli bir eseri olan tıpkı Düzce Lisesi’nde olduğu gibi Azmimilli İlkokulu’nun Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve bazı çevreler tarafından taşınılması ile alakalıdır. Bizim bu konudaki tavrımız Düzce halkı ile aynı yönde ve açıktır. Azmimilli İlkokulu tarihsel dokusuna bağlı kalınarak aynı yere yapılması ve aynı amaçla kullanılarak ülkemizi ve Düzce’mize ileride büyük hizmetleri olacak çocuklarımızın bu okuldan yetişmesidir. Düzce’nin kaderini ve kimliğini geçici görevlerle Düzce’de bulunan kişilerin Düzce halkını hiçe sayarak yaptığı uygulamalara bırakmak biz Düzceli MHP’lilere asla ve kata yakışmaz. Bu konuda sessiz kalamayız sessiz çoğunluğun çığlığı olmadan duramayız ve bir kaç kişinin keyfi uygulamalarına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Kuvvetimizi Düzce halkından aldığımızı bilmenizi isteriz.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri