BÜYÜK YATIRIM GÖZ GÖRE GÖRE GİTTİ

Gündem 27 Haziran 2019 16:39
Videoyu Aç BÜYÜK YATIRIM GÖZ GÖRE GÖRE GİTTİ
A
a

İstihdama önemli katkılar sağlayan İTO Kilit fabrikasının kapanması Düzce sanayisinde derin bir yara açarken, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin bu durumu önlemek yerine yaşananlara seyirci kalması ve işsiz kalan yüzlerce kişinin sesine kulak vermemesi tepki çekti.

Düzce'nin köklü firmalarından olan ve yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlayan İTO Kilit fabrikasının kapısına "Türkiye'den çekilme" kararı nedeniyle kilit vuruldu. Şirketin kapatma kararı nedeniyle işsiz kalan yüzlerce kişi alacakları ve tazminatları için günlerdir fabrika önünde nöbet tutuyor.

 

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er başta olmak üzere siyasiler kapanan İTO kilit fabrikasında işçi ve sendika temsilcilerini ziyaret ederek bilgiler alırken Düzce ekonomisine yön veren kuruluşun başındakiler, sadece olup biteni seyretmekle yetiniyor.

 

Ne Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ne başkan yardımcıları ne yönetim kurulu üyeleri ne de meclis üyeleri, Düzce sanayisini olumsuz etkileyen bu yatırımı durdurma kararı hakkında tek bir beyanatta bulunmadı.

 

Bir günde ekmeklerinden olan işçiler haklarını tam alıp alamayacaklarını kara kara düşünürken, Düzce'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan ve direkt sanayiden sorumlu bir kuruluşun bu sürece adeta gözlerini kapatması 'Düzce TSO ne iş yapar?' sorusunu akıllara getirdi.

 

Uzun yıllardır Düzceliler'e ekmek kapısı olan böyle büyük bir kuruluşun Düzce fabrikasını kapatma hamlesini son dakikada öğrenmediği göz önüne alındığında bunu önlemek ya da işçiler için farklı çözüm yolları aramak için kılını kıpırdatmamakla eleştirilen TSO yönetiminin 'Proje, fuar ve tanıtım' gibi icraatlarına aslolan sanayi ve sanayicinin sorunları çözmeyi de artık eklemesi bekleniyor.

 

Öte yandan TSO Yönetiminin Düzce'ye kiralık işyeri için gelen yerli ve yabancı yatırımcılara emlak danışmanlığı ve yönlendirmesi yaparak, sanayi tesisi kiralayanları sanki Düzce'ye yatırım yapmış gibi lanse ettiği ortaya çıktı.  Haber: S.Ünsal

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri