BÜYÜK MÜCADELEDE MUTLU SON…

Gündem 1 Temmuz 2022 17:14
Videoyu Aç BÜYÜK MÜCADELEDE MUTLU SON…
A
a

Düzce’de günler süren susuzluk, 30 Haziran akşamı yeni oluşturulan regülatörden verilen su ile kısmen giderildi. Şehir içine kısa zamanda ulaşan su, Bahçeşehir başta olmak üzere bazı bölgelere daha geç ulaştı. 72 saat süren büyük mücadele sonrası suyun şebekeye verilmesi için vanayı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ve belediye çalışanları hep birlikte çevirdi. Düzce’nin tekrar suya kavuşması adına gece-gündüz durmaksızın mesai harcayan belediye ekipleri ve çalışmaları an be an yerinde takip eden Başkan Özlü alkışı hak etti.  

Düzce’nin içme suyunun sağlandığı ana hat üzerindeki 600 metrelik yolun ve su hattının koparak sel sularına karışması sonucu günlerce su sıkıntısı yaşayan Düzceliler, dört gözle musluklardan tekrar su akmasını bekliyordu. Günlerdir taşıma suyla ihtiyaçlarını gideren vatandaşlar, Düzce Belediyesi’nden gelecek iyi haber için sabırsızlanıyordu. Nihayet çalışmaların 72. saatinde mutlu sona ulaşıldı.
30 Haziran Perşembe günü akşam saatlerinde yeni regülatörün devreye sokulması ile birlikte merkezdeki birçok mahallede su mağduriyeti sona erdi.
Düzce’nin yeniden suya kavuşması için verilen mücadeleyi Düzce Belediyesi şöyle aktardı: “Su sorunun yaşanması ile birlikte şehir merkezi ve Uğur suyu arasında mekik dokuyan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, dur durak bilmeden çalışan belediye personeline minnettar olduğunu kaydederek vatandaşlara da gösterdiği sabırdan dolayı teşekkür etti. 
Şiddetli yağışların ardından Düzce'nin İçme suyu ihtiyacını karşılayan Uğur Suyu Regülatörüne giden yol ve ana hat hafta başında çökerek hasar almıştı. Hasarın ardından kriz masası oluşturan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, B planını devreye alarak yeni bir regülatör oluşturulması kararı aldı. 
Zamanla yarıştılar
600 metrelik yolun yeniden yapılması için zamana ihtiyaç olmasından dolayı B planını devreye alan Özlü ve ekibi, yine Uğur suyu üzerinde 3 yeni havuz oluşturarak bypass yöntemiyle ana şebeke hattını alternatif hat ile bağladı. Gece gündüz hiç durmadan bir yandan balçık bir yandan da aralıklı da olsa sürekli yağan yağmurdan dolayı zaman zaman zor anlar yaşayan ekipler, 3 gün gibi kısa bir sürede şehre yeniden su vermeyi başardı.
Vakit kaybetmeden belediyenin tüm birimlerinden oluşturulan uzman ekipler rekor sayılabilecek bir sürede yeni bir regülatör sistemi kurdu. 
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bizzat başında bulunduğu çalışmalar olumsuz hava koşullarına rağmen devam etti.
An be an takip etti
Düzce’de yaşanan sel felaketinin ardından sahadan bir an olsun ayrılmayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir yandan çalışmaları an be an takip ederken bir yandan da Ankara’nın yaşanan sorun ve sıkıntıları yerinde görmesini sağladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’den bakan yardımcıları ve genel müdürlere kadar birçok önemli ve etkili ismi ağırlayarak destek alan Başkan Özlü, bundan sonraki süreçte altyapı çalışmalarının hızla devam ederek aynı sorunların yaşanmaması için çalışacaklarını ifade etti. 
"Bu geceden itibaren sular akacak"
Düzceliler’in ana isale hattının sele kapılmasından dolayı susuz kaldığını ancak yağmurun başladığı andan itibaren teyakkuz halinde çalışmalara başladıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Sevgili Düzceli kardeşlerim, 3 gündür çalışıyoruz. Düzce'nin içme suyu sorununu çözmüş olduk. Düzce’mize hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.
Özlü’den gecikme özrü
Suyun şebekeye planlanan saatte verilememesinin nedenini de açıklayan Başkan Özlü; "Bu suyu aslında 29 Haziran Çarşamba akşamı verecektik. Fakat boruları birleştirirken yapılan kaynaklarda sıkıntı yaşadık. Kaynak çalışmasının aynısını tekrar yapmak zorunda kaldık. Kaynak yaparken teknik bir sıkıntı oldu, gecikme de bundan dolayı yaşandı. Bunun için vatandaşlarımızdan özür diliyoruz." şeklinde konuştu. 
Vanaların açılmasının ardından ilk su arıtma tesisine ulaştı. Gecenin ilerleyen saatlerinde şehrin suya kavuşturulması planlanıyor.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri