BÜYÜK MİLLETİN BÜYÜK ZAFERİ

Gündem 30 Ağustos 2018 10:34
Videoyu Aç BÜYÜK MİLLETİN BÜYÜK ZAFERİ
A
a

Şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümünü kutlamanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Büyük zaferin yıldönümü dolayısıyla yayımlanan kutlama mesajlarında, Türk milletinin, 30 Ağustos Zaferi ile tüm dünyaya hür ve bağımsız yaşama kararlılığını bir kez daha ilan ettiği vurgulandı. Bu anlamlı zaferin yıldönümünde, büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Şanlı tarihimize altın harflerle kazınan 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajları yayımlandı.

"Düzceli vatandaşlarımızın Zafer Bayramı'nı kutluyorum"
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “30 Ağustos Zafer Bayramı” mesajında şu ifadelere yer verdi:"Yüce milletimizin istiklal ve hürriyet uğruna gösterdiği azim, kararlılık ve fedakârlığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 96. yılını coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919'da başlayan bağımsızlık mücadelesi milletimizin birlik, beraberliği, azim ve gayreti, fedakârlık ve cesareti ile tüm mazlum milletlere örnek teşkil edecek şekilde 30 Ağustos 1922'de muhteşem bir zaferle taçlanmış ve tarihe altın harflerle yazılmıştır. Bu büyük zaferden aldığımız güçle bizlerde bize emanet edilen vatanımızı çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının ve Düzceli vatandaşlarımızın Zafer Bayramı'nı kutluyorum."

"Mücadelenin timsalidir"
Düzce Üniversitesi Rektörlüğü'nün mesajı ise şöyle: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde zor şartlar altında var olma mücadelesi gösteren milletimiz, bağımsızlık uğruna verdiği büyük mücadelenin zaferle sonuçlanmasının, 96. yıldönümünü kutlamanın sevinç ve gururunu yaşamaktadır. Vatan uğruna kadın erkek, küçük büyük demeden cepheye koşan kahraman Türk milleti, 30 Ağustos Zaferi ile tüm dünyaya hür ve bağımsız yaşama kararlılığını bir kez daha ilan ederek, şanlı tarihine bir zafer daha kazandırmıştır. 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muhaberesi; Kurtuluş Savaşı’nda yaşanan zorlukların son aşaması olarak, ülkemizi parçalamak isteyen hainlere karşı, milletimizin bağımsızlığı, hürriyeti, birlik ve beraberliği uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan her türlü saldırı karşısında gösterdiği mücadelenin timsalidir. Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna haklı mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, rahmetle; şerefli gazilerimizi minnetle anıyoruz."

"Türkiye Cumhuriyeti, kararlı adımlarla yoluna devam etmektedir"
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin de 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Keskin mesajında; “30 Ağustos Zafer Bayramı halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti, kararlı adımlarla yoluna devam etmektedir. 15 Temmuz’da hain darbecilere karşı milletçe birlik ve beraberlik içinde püskürttüğümüz bu darbe girişimi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mevzu vatan olduğunda, bağımsızlık ve millet iradesi her şeyini ortaya koyacağını dosta düşmana bir kez daha göstermiştir. Türkiye, ekonomisiyle, demokrasisiyle ve ordusuyla istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam edecektir.Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere; İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, vatandaşlarımızın Zafer Bayramı'nı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

"Çıkaracağımız ders, Atatürk’ün yaptıklarını görmek ve uygulamaktır"
Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez'in mesajı ise şöyle: "30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümünü kutluyoruz. Tüm milletimizin Zafer Bayramı kutlu olsun. Bugün ise ABD emperyalizminin her türlü tertip ve dayatmalarıyla karşı karşıyayız. 30 Ağustos, Mustafa Kemal Atatürk’ün uyguladığı devrimci, milli siyasetlerin zaferle sonuçlandığı gündür. Türkiye üretim seferberliği yapmadan, dışa bağımlı ve muhtaç konumdan çıkmadan, başta Suriye olmak üzere komşularla işbirliğini geliştirmeden bu sıkıntıları aşamaz. Halen daha yaşanan gerçeklere göz kapamak ülkemize, milletimize ağır bedeller ödetir. Bugün Zafer Bayramı’nın yıldönümünde çıkaracağımız en önemli ders, Atatürk’ün yaptıklarını görmek ve uygulamaktır. Bunun için Ankara’da tüm milleti birleştirecek ve seferber edecek bir milli hükümet gereklidir. Yeni zaferler ancak bu iradeyle kazanılır."

"30 Ağustos kahramanlarını saygıyla anıyoruz"
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de mesajında; 30 Ağustos, bir milletin imkansızlıklar içinde bile olsa dünyaya kafa tutabileceğinin en önemli işareti olmuştur. Türk milletinin esareti kabul etmeyeceğini tüm dünyaya haykırdığı bu muazzam zafer sonucunda cumhuriyetimizin temelleri atılmış, zaferimizin yankıları uzun yıllar devam etmiştir. Bu vesile ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın dirilişinde önemli katkıları olan tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Destansı zafer"
Düzce Barosu'nun mesajı ise şu şekilde: "26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle nihayete erdirilmiş, Türk milleti varoluş mücadelesini büyük ve destansı zaferle kazandığını tüm dünyaya ilan etmiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı, küllerinden yeniden doğan Türk milletinin varlığından, birlik ve beraberliğinden, bağımsızlığından ve özgürlüğünden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğinin en büyük simgelerindendir. 96. yılını kutlamakta olduğumuz bu zafer, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin yolunu açmakla birlikte, Türk ulusunun etnik köken, din, dil ayrımı gözetmeksizin emperyalist güçlere karşı ulus bilici ile bir bütün olarak gösterdiği özgürlük mücadelesi ile tüm dünya uluslarına örnek olmuştur. Tarih boyunca olduğu gibi bugün de Ülkemize, Cumhuriyetimize, demokrasimize, birlik ve bütünlüğümüze kastetmek isteyenler, Türk milletinin vatanına ve bağımsızlığına olan düşkünlüğü karşısında hiçbir şekilde başarılı olamayacaklarını çok iyi bilmelidirler. Büyük zaferin 96. yıldönümü vesilesiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve onuru için gözlerini kırpmadan ölüme giden Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızı Düzce Barosu adına rahmet ve minnetle yad ediyoruz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri