BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NDE 1 MİLYON HEDEFİ

Gündem 31 Aralık 2017 10:03
Videoyu Aç BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NDE 1 MİLYON HEDEFİ
A
a

Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi tarafından alınan “Bahar ayına kadar 1 milyon üye” hedefi doğrultusunda Düzce’de bulunan partilileri ziyaretinde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, 16 nisan Referandumunda oylanan başkanlık sistemi sayesinde birbirine yakın partilerin oluşturacağı koalisyon hükümetleriyle ülkenin daha iyi yönetilebileceğini söyledi. Açıklanan asgari ücret rakamını düşük bulan Karacan, “büyükşehirlerde bu rakamla yaşamak imkansız” dedi.

BBP Düzce İl Başkanı Engin Bedir, Alperen Ocakları Başkanı Ferdi Çiçek ve BBP Kadın Kolları Başkanı Yeliz Altınkaynak, BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan ile MKYK Üyesi Bayram Bilgin’i ağırladı. Parti temsilcileri şehir merkezinde bulunan bir restoranda basın mensupları ile bir araya geldi.

Türk siyasetinde kire çamura bulaşmadık”
Teşkilatta yapılacak istişareler öncesinde basının karşısına geçen BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan ve “Bahar ayına kadar 1 milyon üye” hedefi doğrultusunda genel merkezin talimatı ile ülke genelindeki teşkilatları gezdiklerini belirterek şöyle konuştu:“25 yıllık mazimiz içerisinde hemen hemen devlet imkanlarından hiç faydalanmadan, arkamıza hiçbir güç grubunu almadan, kendi imkanlarımızla, çoluk çocuğumuzdan kestiğimiz rızıklarımızla Türk siyasetinde kire çamura bulaşmadan da siyaset yapmayı göstermek adına bir mücadele yürütüyoruz. Bu geçen 25 yıl içinde birçok parti bizimle mukayese edilemeyecek anlamlarda kuruldular ve kısa zamanda varlıklarını yürütemeyip kapanmak durumunda kaldılar. Bunlar bir de devlet yürütmüş partilerdi. 25 yıllık yokluk içerisinde Büyük Birlik Partisi mücadele vererek çok kritik dönemlerde izlemiş olduğu siyasette milletin önünü açan hizmetlerde bulunmuştur.”

Koalisyon hükümetleri ile daha faydalı işler yapılacak”
2017 yılında önemli gelişmelerin yaşandığını kaydeden Karacan, bu gelişmelerden en önemlisinin 16 Nisan Referandumu olduğunu kaydederek şu ifadelerde bulundu:
Bu inanıyorum ki Türkiye’de ki siyasete genel olarak yansıması olacak, uzlaşmasına gelişmesine daha fazla katkıda bulunacak. Dolayısıyla toplum içerisindeki gerginliklerin azalmasına vesile olacağını düşünüyorum. Öbür taraftan şöyle bir katkısı olacağını da düşünüyorum. Malum biliyorsunuz ülkemizde zaman zaman koalisyonlarla yönetilmek zorunda kaldık. Seçimlerden sonra meclis aritmetiği tek taraflı iktidar çıkarmadığı dönemlerde bir veya birkaç partinin bir araya gelmesiyle koalisyonlar kuruluyordu. Bu koalisyonlar oluşurken de zaman zaman fikri olarak birbirine yakın olmayan siyasi görüşler bir araya gelip hükümet etme durumunda kalıyorlardı. Ülkedeki farklı gelişmeler neticesinde krizlere sebep olabiliyordu. Bu yeni sistemle inanıyorum ki bugünkü koalisyonlar seçimden sonra oluşacak meclis aritmetiğine göre değil, seçimden önce kurulacak bir netice ortaya çıkardı. Seçimden önce kurulacak olan koalisyonlarda da fikri olarak birbirine yakın olan siyasi partilerin biraya gelip oradan bir iktidar çıkarma projesi olarak seçime girecekleri için inanıyorum ki bundan sonra çıkacak olan hükümetlerde bu manada hem ülkemize hem milletimize daha uzun ömürlü ve daha faydalı hizmetler yapmada katkıda bulunacaktır. “

Asgari ücretle çalışanların bu şartlarda yaşaması bu rakamlarla imkansız”
Son olarak dün açıklanan asgari ücrete ilişkin de bir değerlendirmede bulunan Karacan şunları kaydetti.
Tabii bu rakam yüksek bir rakam değil. Özellikle çalışan kesimin ihtiyaçlarını karşılayacak bir rakam değil. Belki taşrada, Anadolu’daki şehirlerde nispeten durumu idare edebilir ama kiraların 900 TL, bin TL, bin 100 TL olduğu büyükşehirlerde asgari ücretle çalışanların bu şartlarda yaşaması imkansız bu rakamlarla. Gönül isterdi ki daha yüksek rakamla belirlensin. Asgari ücret komisyonundaki sendikada bu karara şerh koyarak imza atmış oldu.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri