BÜTÇE DÜŞÜK, ETKİ BÜYÜK!

Gündem 1 Ağustos 2022 17:31
Videoyu Aç BÜTÇE DÜŞÜK, ETKİ BÜYÜK!
A
a

Düzce Belediyesi ev sahipliğindeki 8 günü kapsayan Dünya Düzce Günü etkinlikleri, dün Konuralp’te düzenlenen törenle başladı. Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, protokol üyeleri ile birlikte Konuralp Gazi’nin türbesinde dua etti. Burada konuşan Başkan Özlü, düşük bir bütçeyle ilkini gerçekleştirdikleri ve geleneksel hale getirmeyi hedefledikleri Dünya Düzce Günü ile sadece kentte yaşayanlara değil dünyadaki bütün Düzceliler’e mesaj vermek istediklerini vurguladı.

Düzce Belediyesi’nin her yıl 8. ayın 1’inde başlayıp 8 gün sürdürerek geleneksel hale getirmeyi planladığı ‘Dünya Düzce Günü’ dün tarihi Konuralp’te düzenlenen törenle başladı. Törende Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Naci Akkaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ile kurum il müdürleri eşlik etti.
Törende, Belediye Başkanı Özlü, Vali Atay’a tarihi yörede yapılacak restorasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ardından Konuralp Bey’in türbesini ziyaret edilerek, burada dualar okundu.
Özlü: Konuralp Gazi Düzce için önemli bir komutan
Programda konuşan Başkan Özlü, “Biz düşündük Düzce’nin plakası 81 her yıl 8’inci ayın 1’nde 8 gün sürecek etkinlikler yapmayı planladık. Bize eleştiriler geldi. ‘Düzce’de hiç etkinlik olmuyor’ dediler. Yaklaşık 2 yıl pandeminin tesiri ile zaman zaman sokaklara çıkamadığımız günler oldu. Böyle bir etkinlik yapmaya imkan yoktu. Pandeminin geçmesinin ardından böyle bir etkinlik planladık. Bu etkinliği Düzce’nin fatihi Düzce’yi fetheden ve biz torunlarına bırakan Konuralp Gazi Türbesi’nde başlattık. Konuralp Gazi, Düzce için çok önemli bir komutandır. İstanbul için Fatih Sultan Mehmet neyse Düzce için Konuralp gazi odur. Bu toprakları 1323 yılında fetheden ve biz torunlarına bırakan komutanımızı rahmetle anıyoruz.” dedi.
“Bu program için düşük bir bütçe harcadık”
Dünya Düzceliler Günü etkinlikleri için düşük bir bütçe harcadıklarını ifade eden Başkan Özlü, “Bu program kapsamında akşamları konserler olacak. Bugüne kadar Düzce’de kurulan sahnelerin en büyüğü kuruldu. Bunları çok kısıtlı bütçelerle yapıyoruz. Program bittiğinde nasıl bütçeler kullandığımızı paylaşacağız. Ancak oldukça düşük bütçeler kullandık. Gençlerin sevdiği sanatçılar gelecek. Stantlar açıldı. 8 gün süreyle devam edecek. Sadece Düzceliler değil dünyanın her yerinde Düzceli var. Biz Düzce’yi merkez kabul eden ama dünyadaki bütün Düzceliler’e mesaj vermek isteyen bir festival, bir şenlik düzenlemek istedik. Bu yüzden başına dünya koyduk. Dünyanın neresinde olursa olsun her bir ülkede yaşayan Düzceli kim varsa onun için düzenlenen bir festival olmasını arzu ettik. Her yıl 8’inci ayın 1’inde başlamasını hedefliyoruz. İnşallah Düzceliler Düzce’ye gelecek olan sanatçıları beğenecekler.” ifadelerini kullandı.
Vali Atay: Sadece Düzceliler’i değil, tüm vatandaşlarımızı Konuralp’e davet ediyorum
Başkan Özlü’nün ardından konuşan Vali Atay, Dünya Düzce Günleri’nin hayırlı olmasını dileyerek “Bundan sonra ağustos ayının ilk günü Dünya Düzce Günü olarak başlayacak. Sadece Düzceliler’i değil tüm vatandaşlarımızı buraya davet ediyoruz. Burada çok güzel bir tarih var. Muhteşem doğası var. Türkiye’nin en büyük şehirlerinin tam ortasında. Ulaşım çok kolay. Biz Düzce belediye başkanımızın nasıl gayret gösterdiğini çok iyi biliyoruz. Burada çok güzel bir proje başladı. İnşallah hayırlı olur.” açıklamalarda bulundu.
Konuşmaların ardından, programa katılanlara Konuralp pirincinden yapılan pilav ikram edildi.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri