BURUK GEÇEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

Gündem 24 Kasım 2018 17:14
Videoyu Aç BURUK GEÇEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI
A
a

Düzce'de 17 gün önce görevi başında vefat eden öğretmeni, öğrencileri unutmadı. Öğretmenlerinin kabrini ziyaret eden minikler dua okurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Düzce'de Uzunmustafa İlkokulu öğrencileri Öğretmenler Günü'nü buruk kutluyor. 17 gün önce görevi başında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Nezih Ergül'ü öğrencileri unutmadı. Okul Müdürü Bekir Güler, Müdür Yardımcısı Gamze Yaykaşlı, öğretmenleri ve Nezih Ergül'ün ailesi ile birlikte şehir mezarlığına giden öğrenciler, öğretmenlerinin kabrine çiçek dikip, toprağına su döktü. Duygusal anların yaşandığı ve gözyaşlarını sel olduğu ziyarette öğrenciler dua okudu.Nezih Ergül'ün oğlu Samet Ergül, babasının son öğrencileri olan miniklere hayatta iz bırakmanın çok önemli olduğunu söylerken, güzel işler yapıp iyi hatırlanmalarını istedi. Ergül'ün konuşması sırasında miniklerin gözyaşları sel oldu.Samet Ergül, babasının böyle bir günde öğrencileri tarafından unutulmadığı için gurur duyduklarını söyledi.

Bir insanın bu şekilde hatırlanması bana göre hayatta bırakabileceği en önemli eser”

Samet Ergül, okul idarecilerine, öğrencilere ve ailelerine teşekkür ederken, "Babam 60 yıllık yaşantısının 39 yılını bu ülkede iyi öğrenciler yetiştirmek için vakfetti. Türkiye'nin farklı illerinde ve ilçelerinde bir sürü yetiştirdiği öğrencisi var. 37 yıl geçmesine rağmen hala ailesi olarak biz aranıyoruz. İyi gününde kötü gününde. Bir insanın bu şekilde hatırlanması bana göre hayatta bırakabileceği en önemli eser. Çocuklara da söyledim, kendimize de bunu amaç edinmeliyiz. Hayatta iz bırakmak çok önemli" şeklinde konuştu.Nezih Ergül'ün minik öğrencileri ise duygularını paylaşırken gözyaşları içinde öğretmenlerini çok özlediklerini ifade etti.Nezih Ergül'ün bir öğrencisi, öğretmenini anlatırken gözyaşlarına engel olamadı. Öğretmenini çok özlediğini dile getiren minik öğrenci, onu tanımaktan ve öğrencisi olmaktan mutluluk duyduğunu da dile getirdi.

1000
icon
Celal ÇETİN 26 Kasım 2018 20:51

Mekanı Cennet olsun. Çok iyi bir insan, çok iyi bir öğretmen olan meslektaşımız, kardeşimiz genç yaşta hakkın rahmetine kavuşmuştur. Her ölüm erkendir. Ancak bu ölüm gerçekten erken olmuştur. Rahman Rahmeti ile muamele eylesin. Yakınlarına sabır diliyorum.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri