BUNU KİM TAHMİN EDEBİLİRDİ Kİ…

Sağlık 19 Nisan 2022 14:01
Videoyu Aç BUNU KİM TAHMİN EDEBİLİRDİ Kİ…
A
a

COVİD-19 salgınında hızla düşen vaka sayıları dibi gördü. Düzce’de günlük vaka 15’e kadar geriledi. Önünde kuyruklar oluşan pandemi acili boş kalırken 20 gündür salgın kaynaklı ölüm ise yaşanmadı.

Omicron varyantıyla zirveyi test eden yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını hızla düşen vaka sayılarıyla Türkiye’de dibi gördü. 17 Nisan günü 3 bin 268 vaka tespit edilirken vefat sayısı 17 oldu. Bu kadar düşük sayılar en son 2020 yılında saptanmıştı.
Günlük vaka 15’e kadar düştü
Düzce’de de vaka sayısı adeta çakıldı. Günlük 600 sınırını test eden vaka sayıları 15 bandına kadar geriledi. Bir zamanlar COVİD-19 şüphesiyle test vermek isteyenlerin önünde kuyruk olduğu pandemi acil servisi boş kaldı. Düzce il genelinde günlük ortalama PCR testi alınan şüpheli sayısı ise 180 seviyelerine düştü.
Vefat durdu
Salgınla mücadelede en sevindiren haber ise vefat sayılarından geldi. Bu güne kadar 392 Düzceli’yi yaşamdan koparan ölümcül salgın nedeniyle yaklaşık 20 gündür hiç vefat yaşanmadı. Henüz yakın bir zamanda her gün ortalama bir eve ateşin düştüğü kentte 25 ay sonra gelinin durum sevindirdi.
Kısıtlamaların tamamen kaldırılması gündemde
Öte yandan, yüz güldüren büyük bir kısmı kaldırılan kısıtlamaların tamamen kaldırılmasını gündeme taşırken Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ‘En önemli toplantılardan biri’ sözleriyle çarşamba günü toplanacak Bilim Kurulu’nu işaret etti.
"Önümüzdeki dönem kişisel tedbirleri konuşacağız" diyen Bakan Koca’nın bu açıklamalarının ardından gözler çıkacak yeni kararlara çevrildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri