BUNLAR DEVAM EDERSE HİÇBİRİ BELEDİYEYİ DÜZE ÇIKARAMAZ!

Siyaset 28 Eylül 2018 17:03
Videoyu Aç BUNLAR DEVAM EDERSE HİÇBİRİ BELEDİYEYİ DÜZE ÇIKARAMAZ!
A
a

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, düzenlediği basın toplantısında Düzce Belediye Başkanlığı için AK Parti’den yaklaşık 20 kişinin aday adayı olmasının beklendiğini belirterek, “Belediyenin başına bunların hangisi gelirse gelsin israf, yolsuzluk, peşkeş, kişiye göre muamele, hısım akrabayı belediyeye doldurma gibi olaylar devam ettiği müddetçe belediyeyi düze çıkarması mümkün değildir.”

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, parti binasında gündemdeki konuları içeren bir basın toplantısı düzenledi.

Üreticinin fiyat açıklansa bile fındık satacak ürünü kalmamıştır”
Mertol, ilk olarak fındık fiyatının açıklanmamasına değinerek şöyle konuştu: “Fındık toplandı, fiyatların açıklanması beklendi ama maalesef Düzce’deki yetkili arkadaşlar “Bugün açıklanacak, yarın açıklanacak” diyerek fındık üreticisini oyaladı. Bu zamana kadar bir taban fiyat maalesef ki açıklanamadı. Biz Saadet Partisi olarak diyoruz ki bundan böyle Karadeniz Bölgesi’ndeki fındıkla uğraşan çiftçimiz, hükümetten taban fiyat beklemez. Çünkü hükümetin ne taban fiyat açıklayacak durumu var, ne de yetkisi var. Neden, yabancı çikolata üreticisine fındığı peşkeş çektiler de ondan. Yeni sisteme baktığımızda Düzce’de seçilen milletvekillerinin fındıkla ilgili bir çabalarını da görmedik. Sadece bir kez MHP’li Ümit kardeşimiz “Haber bekliyoruz.” dedi ve akabinde de TMO bizi maalesef yanılttı. Fındık üreten üreticilerin maalesef taban fiyat açıklansa bile fındık satacak ürünü kalmamıştır.”

Düzce Belediyesi’nin asfalt alacak parası kalmadı mı acaba?”
Düzce Belediyesi’nin içinde bulunduğu borç sorununa da değinen Mertol, açıklamasına şu cümlelerle devam etti: “Bizim Belediye Başkanımız Ruhi Kurnaz, başkanlığı Mehmet Keleş’e devrederken belediyenin borcu yaklaşık 6-7 milyon civarındaydı. Bugün yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda Düzce Belediyesi’nin borcunun 460 milyon olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Belediye şu an mevcut uygulamalarıyla icralık duruma gelmiştir. Bugün görüntü şudur ki Düzce Belediyesi iflas etmiştir. Bir haftadan beri Beyköy yolu üzerinde bir asfalt çalışması yapılmaktadır ama maalesef yapılan çalışma iki gündür devam etmemektedir. Yapılan asfalt da çok ince bir tabaka halinde serilmiştir. Buradan sayın başkana soruyorum. Düzce Belediyesi’nin asfalt alacak parası kalmadı mı acaba? Seçimlerde Düzce için AK Parti’den aday adayı olması beklenen yaklaşık 20 tane kişi var. Belediyenin başına bunların hangisi gelirse gelsin zihniyet değişmedikçe; israf, yolsuzluk, peşkeş, kişiye göre muamele, kısım akrabayı belediyeye doldurma gibi olaylar devam ettiği müddetçe belediyeyi düze çıkarması mümkün değildir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri