BUGÜN ATA'MIZIN DOĞUM GÜNÜ!

Gündem 19 Mayıs 2017 11:23
Videoyu Aç BUGÜN ATA'MIZIN  DOĞUM GÜNÜ!
A
a

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıktığı ve Kurtuluş Mücadelesi'ni başlattığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un bugün 98. yıldönümü... Milli Mücadele'nin başlaması dolayısıyla "Doğum günüm" dediği 19 Mayıs'ı, Gençlik ve Spor Bayramı olarak miras bırakan Atatürk'ü sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun'a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs, aynı zamanda ''Doğum günüm'' dediği gündü.
98 yıl önce Atatürk'ün Samsun'a çıktığı gün olan 19 Mayıs, "Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kabul edilmesinin yanı sıra, Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı olarak da kabul edilir.''Gençlik ve Spor Bayramı'' olarak ilk kez 1938 yılında Ankara'da düzenlenen gösteriler, Atatürk'ün katılımıyla gerçekleştirildi. Resmi olarak ise ilk kez Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinden sonra 1939 yılında kutlandı. Adı 1980 yılından sonra yapılan düzenlemeyle ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'' olarak değiştirilen resmi bayramımız, bu yıl da tüm yurtta olduğu gibi Düzce'de de coşkuyla kutlanacak. "Gençlik ve Spor Bayramı"nı bizlere miras bırakan Ulu Önderimiz Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri