BU ZİYARET DÜZCE'YE ÇOK ŞEY KATACAK

Ekonomi 12 Ekim 2020 14:47
Videoyu Aç BU ZİYARET DÜZCE'YE ÇOK ŞEY KATACAK
A
a

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, geçtiğimiz cuma günü bir dizi temaslarda bulunmak için Düzce’ye gelen Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. OSB’de yaşanan problemleri Bakan Yardımcısı Büyükdede’ye ilettiklerini söyleyen Şahin, sanayi bölgelerindeki atıl durumda kalan ve sanayici mülkiyetinde bulunan binaların ekonomiye kazandırılması için bakanlık nezdinde çalışmalar yapılacağının müjdesini verdi.

Geçtiğimiz cuma günü Düzce’deki sanayi faaliyetleri hakkında yerinde bilgi almak ve sorunları masaya yatırmak üzere şehre gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Düzce Valisi Cevdet Atay, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ve OSB müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen Düzce Sanayi Zirvesi’nde kendisine aktarılan sıkıntıların çözümü konusunda destek sözü verdi.
Toplantının içeriği ile ilgili açıklamalarda bulunan TSO Başkanı Tuncay Şahin, Düzce sanayisinin sorunlarını Bakan Yardımcısı Büyükdede’ye ilettiklerini söyledi.
Şahin yaptığı açıklamada, “OSB tescili sonrası kamulaştırma süreçleri çok uzun ve sancılı geçmekte olup yatırımlarım başlama süresini olumsuz etkilemektedir. Bakanlık kredisi kullanmayan OSB’lerde kamulaştırma ve altyapı maliyetlerinin karşılanabilmesi için tahsis işlemlerinin tescil sonrası başlanmasına yönelik kanun düzenlemesinin yapılması gerekmektedir. OSB’lerde atıl durumda kalan ve sanayici mülkiyetinde bulunan binaların gerekli kanun düzenlemesi ile ekonomiye kazandırılması önem arz etmektedir. Islah OSB statüsü kaldırılan ve OSB kimliği kazanan OSB’lerde enerji dağıtım lisansı alabilmelerinin önünün açılması gerekmektedir. Kamulaştırma ve altyapı işlemlerini kredi kullanarak bütçe oluşturmak zorunda olan OSB’lere öncelik ve kolaylık sağlayacak düzenlemenin yapılması gerekmektedir. Biz de bu sorunları, Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede ile yaptığımız toplantıda, kendisine ilettik.” dedi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri