BU PROJE DÜZCE’DE BİR İLK

Gündem 26 Haziran 2019 15:53
Videoyu Aç BU PROJE DÜZCE’DE BİR İLK
A
a

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda gelecek neslin Acil Sağlık Hizmetleri konusunda bilinçlenmesi hedefiyle Düzce’de ilk kez uygulanan "Minik 112" projesi kapsamında Düzce merkez ve ilçelerinde bulunan anaokulu ve ilköğretim okullarında okuyan toplam 690 öğrenciye ulaşıldı.

Düzce Valiliği öncülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ve bir ilk olma özelliği taşıyan "Minik 112" projesi kapsamında yüzlerce öğrenci Acil Sağlık Hizmetleri’ni daha yakından tanıdı.
Düzce Valiliği, yaptığı bilgilendirmede, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte uygulamaya konulan "Minik 112" projesi ile merkez ve ilçelerde bulunan anaokulu ve ilköğretim okullarında okuyan toplam 690 öğrenciye ulaşıldığını aktardı.
Açıklamada, “İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği'nin yürüttüğü "Minik 112" projesi kapsamında yıl boyunca anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencileri ile buluşularak öğrencilerimizin Acil Sağlık Hizmetleri konusunda temel bilgilerinin arttırılması, ambulans donanımının görsel olarak tanıtılması, 112 Acil Hattı’nın gereksiz aranmasının önlenmesi, trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi, özellikle gelecek nesillerin sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olmasının sağlanması amacıyla eğitimler düzenlendi.” denildi.
Ayrıca proje kapsamında; İl Sağlık Müdürlüğünce Düzce’de düzenlenen etkinlik ve faaliyetlerde minik 112 standı açılarak vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunulduğu kaydedildi. Proje ile ilgili öğrenci ve vatandaşlara Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan Sağlıklı Çocuk Dergisi, Mouse pad, şapka ve araç kokusu dağıtımı gerçekleştirildiği belirtilirken, Minik 112 projesinin önümüzdeki yılda da okulların açılmasıyla birlikte İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda ve İl Ambulans Servisi Başhekimliğince yürütülmesinin planlandığı kaydedildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri