BU ÖLÜMÜN HESABINI SAVCILIĞA VERECEKLER

Asayiş 18 Temmuz 2021 13:37
Videoyu Aç BU ÖLÜMÜN HESABINI SAVCILIĞA VERECEKLER
A
a

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesinde böbrek taşı ameliyatı olan bir hasta, geçirdiği operasyonun ardından yaşamını yitirdi. Hastanın ailesi ‘Hastamız yanlış ilaç verildiği için yaşamını yitirdi’ iddiasında bulunurken, Üniversite ve Hastanenin başhekimliği, ‘Olay yargıda, otopsi işlemleri yapılmadan herhangi bir cevap vermemiz doğru olmaz” diyerek, suskunluğunu korudu. Yaşanan bu olay ile ilgili ise savcılığın incelemesi devam ediyor.

Bir süre önce böbrek taşı ameliyatı olmak için Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesine başvuran İsa Dağ isimli bir hasta, Üroloji servisindeki tedavisinin ardından geçirdiği operasyondan saatler sonra, hayatını kaybetti.
İsmail Dağ’ın ailesinin iddiasına göre ise, başka bir hasta için hazırlanan ilaç görevli sağlık personeli tarafından yanlışlıkla kendi hastalarına verildi. Dağ’ın ölümü ile ilgili hastane yönetimini sorumlu tutan ailesi, soluğu savcılıkta aldı. Savcılık ise, ameliyat sonrası hayatını kaybeden Dağ'ın ölümünün belirlenmesi için, otopsi kararı verdi.
Öncü Haber’in ulaştığı Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yönetimi ve Düzce Üniversitesi Yönetimi, “Olay yargıda. Her şey otopsi işlemlerinin ardından belirlenecek. Şu süreçte açıklama yapmamız doğru olmaz diyerek” cevap vermekten kaçındı.
Yine Öncü Haber Muhabirinin ameliyat öncesi ve sonrası hastanın epikriz raporlarını istemesi üzerine hastane yönetimi adli sürece işaret ederek, bu raporun açıklanmasının mümkün olmayacağını belirtti. Hastanın ise kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Morgundaki otopsi işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.
Öte yandan Düzce Üniversitesi yönetimi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, bu aşamada yorum yapmanın doğru olmayacağı kaydedilerek, hastanın ölümü ile ilgili nihai kararın savcılık tarafından verileceği aktarıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri