BU NASIL SOSYAL DENGE?

Gündem 24 Ekim 2019 18:01
Videoyu Aç BU NASIL SOSYAL DENGE?
A
a

Düzce Belediyesi, belediye memurlarına maaşın yanı sıra tekrar bin TL olan sosyal denge ödemesi yapmaya başlayacak. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün mali disiplin tedbirleri kapsamında durduğu sosyal denge ödemelerinin Ocak 2020 itibariyle yeniden ödeneceği açıklandı. Böylelikle yaklaşık 5 bin TL alan memurların maaşı 6 bin TL'ye yükselecek. Sözleşmeli işçilerin de 6 bin TL civarında maliyeti olduğu bilinirken, taşerondan kadroya geçen personel ise 2 bin ila 2 bin 300 arasında değişen rakamlarla mesai yapmaya devam edecek.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası yetkilileri ile toplantı yaptı. Toplantıdan, tasarruf tedbirleri kapsamında sosyal denge ödemesi olan bin TL'leri kesilen belediye memurlarının Ocak 2020'den itibaren bu paralarına kavuşması kararı çıktı. Bu kararla, nisan ayında maaşları 5 bin TL'ye düşen belediye memurları yeniden 6 bin TL alacak.

Konuya ilişkin Düzce Belediyesi'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"Düzce Belediyesi personelinin merakla beklediği Sosyal Denge Sözleşmesi görüşmesi Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'yü ziyaret eden BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu ile Düzce il yönetim kurulu üyeleri görüşmesinde gündeme geldi. Toplantıda yapılan görüşme ve istişareler sonucunda çalışanları sevindirecek haber geldi. Belediye personelinin Sosyal Denge Sözleşmesi için daha önce görüşen heyet bu sefer yapılan toplantıda imzaların atılması için tarih belirledi. Buna göre; BEM-BİR-SEN ve Düzce Belediyesi arasında Sosyal Denge Sözleşmesi Kasım ayı içinde imzalanacak."

1 Ocak 2020 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında iki yıl süre ile geçerli olacak sözleşme hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özlü ise şu ifadeleri kullandı: "Sayın Levent Uslu ve sendika il yönetim kurulu üyelerine ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Personelimizin emeğini karşılamak için karşılıklı istişarelerde bulunduğumuz toplantı, umuyorum ki her iki tarafı da memnun edecek şekilde sonuçlandı. Kurum içinde uyguladığımız Mali Disiplin Tedbirlerimize zarar vermeden, esnemeden çalışanlarımızın taleplerini karşılamak istiyoruz. Herkes müsterih olsun, Düzce'de ne yapıyorsak birlikte yapıyoruz. İmza için Kasım ayını düşündük. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Öte yandan Düzce Belediyesi'ndeki sözleşmeli işçiler de memurlar gibi 5-6 bin TL civarında ödeme alırken, sayıları bini geçen taşerondan kadroya geçen çalışanlara, 2 bin ila 2 bin 300 arasında değişen rakamlarla maaş ödemesi yapılıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri