BU KEZ KAYMAKAM ‘KURALLARA UYALIM’ DEDİ

Gündem 7 Mayıs 2022 17:04
Videoyu Aç   BU KEZ KAYMAKAM ‘KURALLARA UYALIM’ DEDİ
A
a

Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, Trafik Haftası dolayısıyla sürücüleri uyarmak ve trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla ilçe merkezinde trafik ekipleri tarafından yapılan uygulamaya katıldı. Kaymakam Can, durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuları trafik kurallarına uymaları konusunda uyarırken, çocuklara ise çeşitli hediyeler verdi.

7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla yurt genelinde olduğu gibi Düzce’de de farkındalık etkinlikleri başladı. Hafta boyunca şehrin dört bir yanında çeşitli uygulamalarla trafik güvenliğine dikkat çekilecek. Akçakoca’da da Kaymakam Mustafa Can, trafik ekipleriyle birlikte halkı bilinçlendirme faaliyetlerine bizzat katıldı. Temel amacı trafikte kazaları en aza indirmek için uyarma ve aydınlatma olan çalışmada Kaymakam Can, jandarma ve emniyet trafik ekipleri tarafından yapılan trafik uygulamalarında yer alarak, sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.
Uygulamada durdurulan araçlarda bulunan vatandaşlarla sohbet eden Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, sürücü ve yolculardan, yolculuk boyunca emniyet kemerlerini çıkartmamasını istedi. Emniyet ve jandarma ekiplerinin 24 saat boyunca trafik akışını düzenleyerek sürücüleri bilgilendirdiğini belirten Kaymakam Can, herkesin gitmek istediği yere sağ salim kavuşması için trafik ekiplerinin adeta seferber olduklarını vurguladı. Bu konuda sürücülerin ve yolcuların da aynı hassasiyeti göstermeleri gerektiğini kaydeden Kaymakam Can, iyi bir yolculuk temennisinde bulunmayı ihmal etmedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri