BU KEZ ADRES: MUSABABA KÖYÜ!

Gündem 24 Temmuz 2018 14:14
Videoyu Aç BU KEZ ADRES: MUSABABA KÖYÜ!
A
a

Merkeze bağlı Musababa Köyü’nde çeşmeden akan suyun kirli olmasından yakınan bir vatandaş, 3 gün ara ile çektiği görüntüyü Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdi. Çeşmeden akan suyun içilebilir raporu da olduğunu kaydeden vatandaş, aldığı su örneğini gerekli yerlere götüreceğini söyledi.

Vatandaşa temiz içme suyu sağlanması sorunu artarak devam ediyor. Hemen her gün merkez ve ilçelerden haber merkezimize gelen kirli su görüntüleri ise gözleri içme suyu arıtma tesislerine çevirirken vatandaşlar da evlerinin musluğundan akan çamur rengindeki suya çözüm bulunamamasına tepki gösteriyor.

3 gün ara ile çekip gönderdi
Artık vatandaşı çileden çıkaran kirli su manzarasının adresi bu kez merkeze bağlı Musababa Köyü oldu. Köyde ikamet eden bir vatandaş, 3 gün ara ile çeşmeden akarken çektiği görüntüyü Öncü Haber Merkezi’nin sosyal medya hesabına gönderdi.

Çamaşır, bulaşık mı yıkayalım; yoksa içelim mi?”
Vatandaş, ilk gün musluktan kirli su akarken sürahiye doldurduğu su için bir yandan şunları kaydetti:“Musababa Köyü’nün çeşme suyu bu şekilde. Sene 2018 çeşmeden gelen suya bakın. Çoluk çocuğunuz bir de bu suyu içecek. Suya bakın, portakal suyu gibi. Bu su ile biz çamaşır, bulaşık mı yıkayalım yoksa; içelim mi yemek mi yapalım? Gördüğünüz gibi suyun hali bu.”

Bu suyun içilebilir raporu varsa eğer biz bu suyu içeceğiz”
3 gün sonra çektiği videoyu da gönderen vatandaş şöyle konuştu:“Suyun halini görüyorsunuz ve suya köy yöneticileri tarafından ‘İçilebilir’ raporu alınmış. Bu suyu köy hizmetlerine, belediyeye ve gerekli yerlere götüreceğiz. Bu suyun içilebilir raporu varsa eğer biz bu suyu içeceğiz.”Düzce’de öncelikli çözülmesi gereken sorunların başında gelen kirli su sorunun her geçen gün artması ise dikkat çekiyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri