BU KADARINA DA ‘PES’

Gündem 27 Mart 2020 13:09
Videoyu Aç BU KADARINA DA ‘PES’
A
a

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı etkili çalışma yürüten Düzce Belediyesi bir yandan sağınla mücadele ederken diğer yandan duyarsız vatandaşlar tarafından çöp yerine sokaklara atılan çöpleri toplamakla uğraşıyor. Yerlere atılan maske ve eldivenler sadece çevre kirliliği değil sağlığı da tehdit ediyor.

Koronavirüsünden korunmak için eldiven ve maske takan vatandaşlardan bazılarının çıkardıkları koruyucuları çöp kutuları yerine cadde ve sokaklara atması ‘Pes’ dedirtti. Virüsün Düzce’ye yayılmasını önlemek için sahada yoğun mesai harcayan belediye ekipleri, dezenfekte işlemine ağırlık vermesi gerekirken yere atılan çöpleri toplamak için uzun mesai harcıyor.
Kullanılan maske ve eldivenlerin sokağa atılmasının büyük tehlike arz ettiğini belirten Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, şu açıklamada bulundu: “Ekiplerimiz 7/ 24 sahada Düzce için koronavirüs ile mücadele kapsamında etkin çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ancak son günlerde koronavirüs salgın hastalığı nedeni ile vatandaşlar tarafından kullanılan maske ve eldivenlerin gelişi güzel sokağa atılması hem bizler için hem de çevremiz için büyük tehlike arz ediyor. Vatandaşlarımızdan ricamız kullandıkları eldiven ve maskeleri sokağa atmamalarıdır. Mümkün olduğunca çöp kutularına atmaları bizler ve vatandaşlarımız için önem arz ediyor. Sağlımız için gereken önlemleri almak durumuzdayız. Herkesin kişisel olarak kullandıkları peçete, maske, eldiven vb. materyalleri çöp poşetleri ile çöp kutularına atmalarını rica ediyoruz.”  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm