BU İŞLEM BAKTERİLERİ 1 AYUZAK TUTUYOR

Gündem 27 Mart 2020 16:43
Videoyu Aç BU İŞLEM BAKTERİLERİ 1 AYUZAK TUTUYOR
A
a

Düzce Belediyesi koronavirüs salgınını önlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Düzce’de ilk vakaların tespit edilmesi ile birlikte etkinliği daha da artan virüsle mücadele sefeberliği kapsamında ulaşım araçlarına buharlı dezenfeksiyon yapıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı Düzce Belediyesi tedbirlerini arttırmaya devam ediyor.  
Özellikle Düzce’de bazı vatandaşlarda koronavirüse rastlanması ile birlikte bu çalışmaların halk sağlığı ne kadar önemli olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.
Düzce Belediyesi tüm toplu ulaşım araçlarında vatandaşların hijyenik bir ortamda seyahat etmesi için sefere çıkmadan önce rutin gerçekleştirilen temizlik işlemlerinin yanı sıra kuru buharla (fumigasyon ) dezenfeksiyon uygulamasına da başladı. Özellikle yolcu koltukları, koltukların arka ve alt kısımları, düğmeler, yolcu tutamakları,  cam kenarları, havalandırma kapakları ile ortak alanlar solunum yoluyla bulaşan hastalıklara yol açabilecek virüslere karşı dip köşe temizlenerek ilaçlandı. Buharlı dezenfeksiyon işleminin, kullanılan yerleri 1 ay süre ile bakterilerden koruduğu belirtildi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri